استاندار خراسان رضوی: شهید سلیمانی مجموعه‌ای از کمالات انسانی بود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مجموعه‌ای از صفات و کمالات برجسته انسانی و اسلامی بود که با وجود نبوغ بی‌نظیر نظامی، سرعت عمل، اخلاص، شهادت طلبی و فداکاری را در خود جمع کرده بود.

به گزارش استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان روز جمعه در پیامی به مناسبت نخستین سالگرد شهادت شهید سلیمانی افزود: شهادت عاشورایی سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حماسه تاریخی تشییع پیکر مطهر وی و همرزمانش، یکی از درخشان ترین قطعه‌های تاریخ انقلاب اسلامی و در میان جوامع بشری بی‌نظیر بود که برکات آن حیات تازه‌ای به شجره طیبه امت اسلامی در سراسر منطقه و دنیای عدالت خواهان بخشید.

وی ادامه داد: این شهید در ذهن تاریخ به عنوان سمبل مقاومت، جهاد و ایثار باقی خواهد ماند و مسیر رشد و تکامل جوامع آزادی‌خواه و استکبارستیز را فراهم خواهد آورد.

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از بزرگترین خدمات این شهید مظلوم، مبارزه با تکفیر پرورش یافته در دامان اسلام آمریکایی و صهیونیسم جهانی بود که با محوریت آن بزرگوار انجام شد و با خون پاک شهدای مدافع حرم به نتیجه عالی خود رسید.

وی افزود: آنچه موجب برهم خوردن نقشه پلید استکبار جهانی شد روحیه اخلاص، کار جهادی و فداکاری بود که در قالب "مکتب حاج قاسم" تجلی نمود و بار دیگر حق را پدیدار و باطل را منکوب کرد.

معتمدیان ادامه داد: امروزه همه ما وظیفه داریم ابعاد تکاملی این فرآیند بزرگ را شناخته و در ترویج این مکتب ناب در هر سنگر خدمت که قرار داریم کوشا باشیم.

وی گفت: امید است با بصیرت افزایی و زنده نگه داشتن این حرکت مقدس بتوانیم در ظهور آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری در جریان گام دوم انقلاب مثمر ثمر بوده و شاهد تحول اساسی و تعالی بیش از پیش در فرایندهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استان خراسان رضوی باشیم.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه پارسال سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی ‌آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها