رییس کمیته امداد: اخلاص در عمل حاج قاسم را جاودانه کرد

تهران_ ایرنا_ رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به مجاهدت های حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: اخلاص در عمل نام و یاد این شهید و همراهانش را جاودانه کرد.

به گزارش ایرنا؛ مرتضی بختیاری روز جمعه در مراسم رونمایی از دیوارنگاره شهید حاج قاسم سلیمانی که در شهرداری منطقه پنج تهران برگزار شد گفت: این سردار رشید اسلام عاشقان زیادی دارد و با همراهانش توسط منفورترین مرد دنیا به شهادت رسیدند.

وی افزود: مکتب حاج قاسم پرورش یافته مکتب امام و درس پس داده مکتب مقام معظم رهبری است. 

بختیاری تصریح کرد: مکتب حاج قاسم حرف‌های بسیاری دارد و نخستین ویژگی او اخلاصش بود همانطور که در کلام مقام معظم رهبری نیز شنیده ایم که هر چه این شهید داشت برای خدا بود در واقع وی ۴۰ سال حضور قهرمانانه در شرایط سخت داشت و اخلاصش باعث ماندگاری وی شد و در تمام صحنه‌ها کارساز بود و هیچ چیز نمی‌توانست او را از صحنه فعالیت جدا کند. 

وی ادامه داد: توکل به خدا در تمامی برنامه‌ها و مسائل او وجود داشت و وقتی وارد میدان می‌شد توکل به خدا می‌کرد و در ۸ سال دفاع مقدس نیز همچنان پا در رکاب و فعال بود و ذره‌ای لرزه در او وجود نداشت، چون همیشه در همه کارهایش توکل به خدا داشت. 

رییس کمیته امداد تاکید کرد: سردار سلیمانی ولایتمدار بود هم در زمان امام و هم در زمان مقام معظم رهبری و غوغاهایی آفرید که در مکتب حاج قاسم قابل رویت است. 

وی با اشاره به اینکه بنده افتخار سربازی حاج قاسم سلیمانی را دارم گفت: شهید سلیمانی متشرع و دیندار بود و در محضر حاج قاسم محفل غیبت وجود نداشت و اگر کسی غیبت می‌کرد تذکر می‌داد و در صورت مشاهده جلسه را ترک می‌کرد.

بختیاری یادآور شد: انقلابی، جهادی، بسیجی و سرباز بود و همیشه عنوان می‌کرد من سربازم و در سنگ مزارش نیز کلمه سرباز نوشته شده است، انقلابی بودن، جهادی بودن و بسیجی بودن او نیز مصادیق فراوانی دارد که صاحبان قلم باید در این زمینه بنویسند که تاکنون نیز نوشته اند تا برای آیندگان باقی بماند. 

رییس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های حاج قاسم دشمن شناسی بودن وی بود تا جایی که ذره‌ای تزلزل در مبارزه او ایجاد نمی‌شد مانند جنگ ۳۳ روزه حزب الله و اسرائیل؛ که امید را به ما داد در زمان مبارزه با داعش نیز ذره‌ای تزلزل برای وی وجود نداشت، چون دشمن را می‌شناخت تا جایی که مقام معظم رهبری در جلسه ستاد گرامیداشت حاج قاسم فرمودند قبل از بوجود آمدن داعش حاج قاسم اطلاعاتی را داد و گفت توطئه‌ای در کار است. 

وی با اشاره به برنامه همیشگی حاج قاسم بر تکریم و منزلت خانواده های شهدا گفت: یکی دیگر از برنامه‌های حاج قاسم سر زدن به خانواده شهدا بود نه شهدای معروف بلکه تمامی شهدا تا جایی که یک بار ایشان را نیمه شب در بیمارستان خاتم الانبیاء در حال عیادت از سرباز فاطمیون دیدم یا در سیل سال گذشته همراه با مردم بود و به میدان عمل قدم برداشت. 

بختیاری اظهار داشت: قاطع، صریح و پیگیر بود و با همرزمانش مشورت می‌کرد، ولی در تصمیم گیری قاطع عمل می‌کرد. 

وی با بیان اینکه حاج قاسم در جنگ‌ها رهبری می‌کرد و خودش همراه بود افزود: مدیر می‌گوید بروید و فرمان می‌دهد، اما رهبری می‌گوید بیایید و خودش هم در میدان است و به همین منظور به مرد میدان تبدیل شد.

به گفته بختیاری، این سردار رشید اسلام خستگی ناپذیر و بلند همت بود و ذره‌ای خستگی در او دیده نمی‌شد تا جایی که دبیر کل حزب الله لبنان نیز از خستگی ناپذیری وی می‌گفت. 

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی عابد و زاهد بود و در مرقد امام رضا (ع) از اوایل انقلاب هیچ گاه فرد غیر روحانی و مراجع در زمان غبارروبی وارد ضریح نمی‌شد، اما یک بار حاج قاسم در این مراسم حضور داشت.

به گفته بختیاری، وقتی که آیت الله رییسی تولیت وقت آستان حضرت رضا حاج قاسم را به داخل ضریح دعوت کرد و زمانی که چشمشان به ضریح مطهر حضرت امام رضا (ع) افتاد و صورت مبارکش را به سنگ مطهر این حضرت قرار دارد  گریه امانشان نمی‌داد و طوری گریه می‌کرد که لرزه به اندام همه انداخت.

وی همچنین از اصحاب رسانه و قلم خواست که نسبت به مکتب حاج قاسم عزمشان را جزم کنند و فعالیت کنند و مکتب وی را انتشار دهند تا مرجع مهمی برای آیندگان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها