باید به مکتب سردار شهید سلیمانی عمل و آن را به نسل‌های بعدی منتقل کرد

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید همگان به مکتب سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی عمل و آن را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم زیرا این شهید والامقام به گردن همه ما حق دارند.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زاهدان اظهارداشت: سردار شهید سلیمانی محصول ایمان قوی به خداوند، فهم دقیق از مبانی دینی و بصیرت و درک عمیق نسبت به حوادث و اتفاقات روزگار، مقاومت و رشادت برای دفاع از ولایت و ایثار جان در این مسیر است که همه اینها در مکتب حاج قاسم تجلی پیدا کرده است.
وی با اشاره به رشادت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله دفاع از اسلام، افتخارآفرینی در جبهه مقاومت، عزت و قدرت آفرینی برای اسلام، توسعه نفوذ منطقه‌ای انقلاب اسلامی، دفاع از امنیت ملی، احساس مسوولیت نسبت به مستضعفان جوامع اسلامی اعم از شیعه و سنی، دور کردن حوزه درگیری با دشمنان از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، تقویت جبهه مقاومت با نگاه فراقومی فراجناحی فرامذهبی و حتی فراملیتی ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی فقط در عرصه نظامی سردار نبود بلکه در عرصه دیپلماتیک، ولایتمداری، خودسازی، اخلاق، معنویت، مهربانی و خدمت به مردم نیز سردار بود.

وی ضمن اشاره به مناسبت‌های ایام از جمله سالروز کشف حجاب توسط رضاخان، شهادت شهید علم‌الهدی در هویزه، ابلاغ نامه امام خمینی(ره) به گورباچف، قیام خروشان مردم در نهم دی‌ماه، شهادت شهید حاج قاسم میرحسینی در شلمچه و شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی؛ یکی از راه‌های مهم تحصیل تقوا را ایمان قوی به خداوند، فهم دقیق از مبانی دینی و بصیرت و درک عمیق نسبت به حوادث و اتفاقات روزگار، مقاومت و رشادت برای دفاع از ولایت و ایثار جان در این مسیر عنوان کرد.

آیت الله محامی بیان کرد: حضرت زهرا(س) تجلی این نکات هستند که در دوران بعد از وفات حضرت رسول اکرم(ص)، بر اساس ایمان و درک عمیق از مبانی دینی، فاصله‌گیری جامعه مسلمین از خط صحیح را تشخیص داد و در عرصه دفاع از ولایت تا پای جان مقاومت کرد.
امام جمعه زاهدان با اشاره به مقاومت بانوان مسلمان و متعهد ایران در برابر کشف حجاب رضاخانی که نشات گرفته از ایمان قوی وفهم دقیق و درک عمیق از حوادث بود، بیان کرد: امروز هم باید نسبت به توطئه‌های دشمنان برای تغییر هویت ما، ترویج فساد اخلاقی و حاکمیت‌بخشی به فرهنگ منحط غربی هوشیار باشیم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان رشادت و شهادت سرداران شهید علم‌الهدی در هویزه و شهید حاج قاسم میرحسینی در شلمچه را نیز نشات گرفته از همین روحیه دانست.
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان با اشاره به نامه امام خمینی(ره) به رئیس اتحاد جماهیر شوروی و دعوت گورباچف به مبانی دین اسلام و هشدار نسبت به در هم شکستن تفکر مارکسیسم، این نامه را مشابه پیش‌بینی پیامبر اکرم(ص) از در هم شکستن کاخ‌های شرق و غرب در جریان جنگ احزاب دانست و افزود: همان گونه که در زمان پیامبر اکرم(ص) منافقان پیش‌بینی پیامبر اکرم(ص) را به سخره گرفتند، عده‌ای هم باور نمی‌کردند که انقلاب اسلامی که به ظاهر در ضعف بود بتواند این چنین در برابر یک ابرقدرت جهانی قد علم کند. 
آیت الله محامی قیام مردم در نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ و حرکت خروشان در دفاع از ولایت و دین را تجلی ایمان قوی، فهم دقیق از مبانی اسلام و درک عمیق از حوادث روزگار دانست و تصریح کرد: در موقعیتی که عده‌ای دچار فتنه شدند و نتوانستند راه حق را از باطل تشخیص دهند و گرفتار توطئه‌های دشمن شدند، این سیل خروشان حضور مردم فهیم و بصیر همه فتنه‌ها را شست و صحنه کشور را آرام کرد.
امام جمعه زاهدان یکی دیگر از روش‌های تحصیل تقوا را تلاش و مجاهدت در راه اقامه دین، اجرای احکام و تحقق عدالت در جامعه در همه عرصه‌ها دانست و تصریح کرد: همه باید در مسیر ولایت ثابت قدم باشیم و در برابر هجوم استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی در میدان بمانیم و از تبلیغات آنها نهراسیم.

وی وظیفه دولتمردان را در این زمینه به مراتب بیشتر از مردم دانست و افزود: مسوولان بایستی در سخن و عمل، مظهر ایمان، بصیرت، عزت و اقتدار ملی و انقلابی باشند و هرگز به خود سستی راه ندهند و سخنی بر زبان نیاورند که دشمن از آن برداشت ضعف کند.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان با اشاره به ابلاغ سند تحول قوه قضائیه ضمن قرائت هفت بند این سند، این بندها را نیازهای ضروری این استان عنوان کرد و گفت: قوه قضائیه در کشور و استان ما باید با قدرت و قوت و همکاری مسوولان و همراهی مردم در اجرای عدالت بکوشد.
آیت‌الله محامی ضمن اشاره به تاخیر در رسیدگی به برخی پرونده‌ها و هم‌چنین نبود قاطعیت در اجرای برخی از اقدامات، بیان کرد: انتظار می رود با حمایت دستگاه قضایی در مرکز، دوستان استان به وظیفه خود به خوبی عمل کنند تا قوه قضائیه ملجأ و پناهگاه مردم باشد.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان با اشاره به مقوله عدالت در عرصه اقتصادی و لزوم بهره‌مندی همه مردم از خدمات نظام به تشریح اهداف سفر اخیر به استان کرمان و هم‌چنین بازدید از حاشیه شهر زاهدان پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها