امام جمعه لواسانات: شهید سلیمانی را در کار کردن الگو بداریم

تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات تاکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی تمام وقت و فکر خود را وقف اسلام کرد و جز خداوند به هیچ چیز توجه نداشت. باید این شهید عظیم‌الشان را در کار کردن الگو قرار دهیم و مراقب باشیم جز برای خدا، به هیچ توجه نکنیم.

حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی در پیام جمعه این هفته که به دلیل تعطیلی نماز عبادی سیاسی جمعه در پی شیوع بیماری کرونا به صورت ویدئو منتشر می‌شود، گفت: ما و اسلام پیروز می‌شویم اگر فقط برای خدا کار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنی آمریکا با اصل اسلام است و شهادت شهدای والا مقام جبهه مقاومت به دستور مستقیم رئیس جمهور منفور آمریکا نیز از همین امر نشات می‌گیرد. انقلاب اسلامی پس از گذراندن توطئه‌های بسیاری از ۴۰ سالگی عبور کرد که هنوز هم ادامه دارد.

امام جمعه لواسان تصریح کرد: توطئه‌ها زمانی تمام می‌شوند که به جایگاهی در زمینه‌های علمی، نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دست یابیم که آمریکا دیگر جرات ایستادگی در برابر ما را نداشته باشد. لذا باید برای تقویت تمام حوزه‌ها تلاش کنیم و به توانایی خود متکی باشیم.

لواسانی تاکید کرد: باید عاقل باشیم و بدانیم بایستی خود را وقف خدا کنیم. از دین خدا در زمین و از رهبری حکیم، مظلوم و مقتدرمان که معصومانه زندگی می‌کند، حمایت کنیم.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) بیان داشت: عزادار بانوی دو عالم هستیم و این غم شایسته است اما باید معرفت فاطمی را هم پیدا کنیم. ما نمی‌توانیم در حد خودمان ایشان را بشناسیم چرا که حقیقت وجودی دخت پیامبر اکرم (ص) فداکاری برای اسلام بود، اما باید تمام تلاش خود را برای تحقق دین خدا داشته باشیم.

امام جمعه لواسان تصریح کرد: باید اطمینان داشته باشیم اگر برای اسلام بایستیم، پیروزی از آن ما است و هیچ‌کس قوی نیست. قدرت فقط برای خداوند است و هر که خود را ابر قدرت می‌داند، بسیار ضعیف است.

لواسانی همچنین با تاکید بر اهمیت تقوا اظهار داشت: اگر تقوای فردی، اجتماعی و جمعی به معنای مراقبت از خود و ملاحظه خدا را کردن وجود نداشته باشد، زندگی ما زندگی الهی نخواهد بود. دنیا می‌گذرد و همه ما می‌رویم، پس خوشا به حال آنان که فقط برای خدا کار می‌کنند.

لواسانات به مرکزیت شهر لواسان و دارای ۲۰ روستا، یکی از بخش‌های شهرستان شمیرانات در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها