آمریکایی‌ها در ترور شهید سلیمانی قوانین حقوقی را زیرپا گذاشتند

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:‌ آمریکایی ها در ترور شهید سلیمانی قهرمان و یکی از فرماندهان ارشد جبهه مقاومت اسلامی، همه قوانین حقوقی و دیپلماسی را زیرپا گذاشتند که همین موضوع می‌تواند در راستای پیگیری حقوقی و قضایی دست ایران و مقامات قضایی را باز بگذارد.  

مهدی ایزدی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، ضمن عرض تسلیت نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران عزیزشان اظهار کرد:‌ حاج قاسم به هدف و آرزویی که سال ها به دنبال آن بود یعنی رسیدن به فیض شهادت، نائل شد و خود را به قافله شهدا و یاران رسانید.

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی از نظر اخلاق، ایمان و شجاعت بی نظیر بود، تصریح کرد:‌ درباره مردی صحبت می کنیم که در عصر خود یک انسان کامل بود، ایشان به همه چیز واقف بود،‌ تدین، ‌جامع الاطراف بودن،‌ داشتن معنویت، ‌رعایت عدل و عدالت، ‌مبارزه با ظلم و ستم و رسیدگی به خانواده شهدا از اولویت های وی بود.

ایزدی با اشاره به اینکه در یک جلسه ای که خدمت شهید سلیمانی بودیم بسیار دغدغه امور خانواده شهدای مدافع حرم را داشت، گفت:‌ ایشان درباره وضعیت رسیدگی به فرزندان شهدا بسیار نگرانی داشت. ‌انصافا وقتی با حاج قاسم روبرو می شدیم، در چهره اش نورانیت، انسانیت و خدایی بودن این مرد را می شد، مشاهده کرد.

سلیمانی الگوی تمام عیار برای جوانان 

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد:‌ زندگی و اقدامات فداکارانه شهید سلیمانی واقعا یک درس بود برای جامعه،‌ انسانی که قادر است برای تمام جامعه و به ویژه جوانان ما الگو باشد. جوانان اگر به دنبال الگوی خوب می گردند، سلیمانی یک الگوی تمام عیار برای همه در بسیاری از عرصه ها خواهد بود.

وی ادامه داد:‌ رسیدگی به خانواده شهدای مدافع حرم جزو بحث های حاج قاسم با مسئولان بود. واقعا ایشان درباره خدمات درمانی و امور مربوط به خانواده شهدای مدافع حرم همیشه پیگیر بودند.

پیگیری حقوقی شهادت سردار سلیمانی خلاء قانونی ندارد

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره پیگیری های حقوقی ترور شهید سلیمانی در مجامع داخلی و بین المللی گفت:‌ خلاء قانونی در رسیدگی قضایی و حقوقی درباره ترور سردار قهرمان کشورمان و جهان اسلام و جبهه مقاومت وجود ندارد. 

ایزدی خاطر نشان کرد:‌ این موضوع یک بحث اجرایی است و قوانین داخلی و بین المللی به دلیل اینکه شهید سلیمانی در کشوری خارجی که تمام اصول دیپلماسی برای آن حفظ شده بود، توسط عوامل استکبار جهانی و مسئولان آمریکایی صهیونیستی ترور شده است، برای این دادخواهی قابل استناد هستند. 

وی اظهار کرد:‌ سردار سلیمانی با شهادت خود نشان داد، هیمنه پوشالی و تکبر استکبار و مسئولان آمریکایی صهیونیستی در برابر مردان مقاومت و شهدای ایران و جبهه مقاومت اسلامی بسیار ضعیف و ذلیل است.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از جمله هادی طارمی بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

پنتاگون وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق را با چندین موشک هدف قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha