وضعیت زرد کرونایی در لرستان نتیجه تلاش های کادر درمان است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: تلاش های شبانه روزی و جانفشانی کادر درمان وضعیت کرونا در استان را به شرایط زرد رسانده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا و رسیدن به وضعیت زرد نتیجه همدلی و همراهی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و عمل به مقررات ستاد ملی و استانی کرونا حاصل شده است که امیدواریم با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و حذف دورهمی های آسیب زا به حالت سفید برگردیم.

وی اظهار داشت: بیش از ۱۰ ماه از شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد و کادر درمان، پزشکان و پرستاران و دانشگاه های علوم پزشکی، شبکه های بهداشتی و درمان، سازمان ها و دستگاه های مختلف، گروه های جهادی تلاش شبانه روزی در مقابله با این ویروس داشتند.

امام جمعه خرم آباد افزود: انسان در مسیر زندگی در معرض انتخاب های متفاوتی قراردارد و کسی می تواند با موفقیت به مقصد برسد که انتخاب های  درست و اصولی داشته باشد و تعالیم و آموزه های الهی انتخاب های صحیح را به ما نشان می دهد.

وی با بیان اینکه بلندی و مقام در تواضع و فروتنی قراردارد و مردم نباید این مقام و منزلت را در تکبر جستجو کنند، ادامه داد: در طول تاریخ معاصر نیز افرادی از سران کشورهای مختلف با تکبر و غرور سرنگون شدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی نماز و راز و نیاز با معبود در شب، قناعت، علم و دانش ،لقمه حلال راه اجابت دعا و رستگاری است، ادامه داد: دنیا مزرعه آخرت است و راحتی و آسایش در سرای دیگر و آخرت است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی بیان کرد: در ۱۳ دی ماه سال گذشته کام همه آزادی خواهان جهان اسلام از شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس تلخ شد.

وی بیان کرد: مجاهدت مستمر و بی وقفه شهید سلیمانی در تقابل و تعارض با نظام سلطه در سوریه و عراق و مبارزه با داعش به خوبی نمایان شد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: شهید سلیمانی شخصیت ممتازی داشت این شهید از جهت سیاسی، دیپلماسی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات رسانی، عمرانی و محرومیت زدایی منحصر به فرد بود.

حجت الاسلام و المسلمین یادآور شد: خدمات و فعالیت‌های ایشان در سوریه، عراق، یمن و دیگر کشورها اسلامی باید برای همه بیان شود.

وی تاکید کرد: این شهید عزیز قدرت مقاومت را چندین برابر کرد، امنیت و آرامش را برای ایران اسلامی ما به ارمغان آورد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تاکید کرد: به طور قطع انتقام ترور شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس گرفته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها