امام جمعه موقت اراک: شهید سلیمانی الگوی کامل ولایتمداری است

اراک - ایرنا - امام جمعه موقت اراک گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی الگوی کامل ولایتمداری است و معرفی سیره این شهید بزرگوار کشور را در مقابل توطئه‌های دشمنان بیمه می‌کند.

حجت‌الاسلام «قاسم عبدالهی» در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بیت‌المقدس اراک افزود: شهید سلیمانی با همکاری جوانان غیرتمند ایرانی و دیگر کشورهای منطقه توانست سوریه و عراق را از چنگال داعش و استکبار جهانی بیرون آورد، هر چند در زمان حیاتشان برخی افراد به ظاهر سیاسی قدر زحمات وی را نمی‌دانستند.
وی ادامه داد: آمریکای جنایتکار بیش از هفت هزار میلیارد دلار در سوریه هزینه کرد اما هیچ چیزی نصیبش نشد و وجود حاج قاسم سلیمانی و جبهه مقاومت تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد.
امام جمعه موقت اراک بیان کرد: آمریکای جنایتکار گمان می‌کند با شهادت سردار سلیمانی و شهدای هسته‌ای همچون شهید فخری‌زاده روحیه جبهه مقاومت و ملت ایران را در ادامه مسیر تضعیف می‌کند در صورتی که ملت ایران دارای بصیرت و آگاهی است و در طول ۴۰ سال گذشته با همین ویژگی و ولایتمداری تمامی نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب کرده است.
حجت‌الاسلام عبدالهی گفت: ملتی که با بصیرت و ولایتمداری با شهادت انس گرفته است هیچ‌گاه تسلیم دشمنان نمی‌شود و در عوض روز به روز آگاه‌تر و با بصیرت‌تر شده و با تمام توان از حریم خود صیانت می‌کند.
وی در خصوص نهم دی‌ماه و روز میثاق امت با ولایت نیز گفت: فتنه‌گران با پشتیبانی استکبار جهانی در سال ۸۸ با  شبهه‌پراکنی در جامعه قصد ضربه زدن به نظام اسلامی را داشتند اما ملت با توکل بر خدا و ولایتمداری این توطئه دشمن را نیز خنثی کردند.
امام جمعه موقت اراک تحقق جهش تولید و بالندگی اقتصادی کشور  را در گرو برنامه‌ریزی و کیفیت تولید دانست و گفت: بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد اما کشورما همچنان در بسیاری از کالاهای اساسی از جمله روغن نباتی به سایر کشورها وابسته است.
حجت‌الاسلام عبدالهی اظهار داشت: اگر در طول ۴۲ سال گذشته برای خودکفایی حداقل در کالاهای اساسی برنامه‌ریزی شده بود امروز با استفاده از ظرفیت‌های ارزشمندی که در کشور وجود دارد نه تنها نیاز داخل تامین شده بود بلکه ایران اسلامی جزو صادرکنندگان بزرگ جهان محسوب می‌شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش عفت و پاکدامنی را از عوامل سعادت جامعه اسلامی دانست و گفت: اگر جامعه‌ای در ثروت و برخورداری غرق شود اما خبری از عفت و پاکدامنی نباشد آن جامعه تاریک است و باید اصلاح شود.
نماز عبادی سیاسی جمعه در ۳۲ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها