۱۳ تیم گشت نظارتی بر حمل و نقل عمومی لرستان نظارت دارد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل وجاده ای لرستان گفت:۱۳ تیم گشت نظارتی در ایام شیوع کرونا بر حمل و نقل عمومی استان نظارت دارند.

میثم قدمی روز جمعه در جمع خبرنگاران بیان کرد: نظارت کامل بر فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی در جهت ‌رعایت پروتکل های بهداشتی با استقرار و فعالیت ۱۳ تیم گشت نظارتی در سطح استان بطور مستمر درحال انجام است.

وی افزود: ضدعفونی کردن ناوگان قبل و بعد از هر سفر، الزام رانندگان و مهمانداران به استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی کردن تجهیزات و محوطه پایانه ها توسط شهرداریها ازجمله اقدامات بعمل آمده در راستای حفظ ایمنی و سلامت مسافران است.

قدمی با بیان اینکه قبل از صدور بلیط توسط کاربران شرکتهای مسافربری از طریق سیستم کنترلی ” سامانه سروا”، استعلام وضعیت مثبت یا منفی بودن تست کووید ۱۹متقاضیان بررسی می شود، گفت: درصورتی که تست آنها براساس سامانه وزارت بهداشت مثبت باشد از صدور بلیط برای متقاضی جلوگیری بعمل می آید.

معاون حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل لرستان ادامه داد : همچنین روزانه و در بازه های زمانی متفاوت، تعداد ۱۳گشت کنترلی از همکاران ستادی و شهرستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نحوه ارائه خدمات و میزان رعایت پروتکل ها را رصد میکنند.

وی تاکید کرد: درصورت مشاهده تخلف ، متخلفان به کمیسیون های رسیدگی به تخلفات سازمان راهداری(ماده۱۱-۱۲و۱۴) معرفی و برابر ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.

قدمی بیان کرد : مردم می توانند از طریق شماره پیامکی۱۰۰۰۱۴۱ و یا تلفن گویای ۱۴۱ شکایات خود را جهت پیگیری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان منعکس نمایند.

معاون حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار داشت: حمل و نقل لرستان ، در ردیف استانهای مطلوب کشور است و هم استانی های ما میتوانند با کمترین دغدغه و بیشترین اطمینان خاطر ، از حمل و نقل عمومی استفاده کنند که هم سلامت خود و جامعه را حفظ کنند و هم در این شرایط نامطلوب اقتصادی ، به چرخیدن چرخ فعالیت این قشر زحمتکش ، کمک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها