باید از امکانات متروبه نفع تئاتربهره برداری کرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به آنکه ظرفیت‌ ایستگاه‌های مترو برای معرفی بیشتر تئاتر به مردم بسیار بالاست بر بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها در راستای تبلیغ و معرفی هنر نمایش تاکید کرد.

رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در دو نشست مستقل با محسن حدادی مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و سیدمجتبی تقوی‌زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شرکت متروی تهران دیدار کرد و در ارتباط با بهره‌گیری از امکانات این دو نهاد پیرامون برگزاری رویدادهای تئاتری سال جاری گفت وگو کرد.  

رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در دیدار با معاون اجتماعی و فرهنگی شرکت متروی تهران گفت: مترو تهران روزانه بیش از۹۰۰ هزار نفر از شهروندان را در سطح شهر جابه‌جا می‌کند و ازقابلیت و امکانات خوبی برای ترویج فرهنگ و هنر برخوردار است، می توانیم از آنها برای فرهنگ‌سازی در حوزه هنرهای نمایشی بهره‌برداری کنیم.

وی افزود: امیدواریم با تعاملی که با امور فرهنگی و اجتماعی شرکت مترو تهران صورت گرفته، بتوانیم شاهد استفاده درست از ظرفیت‌های این مجموعه برای تبلیغات در فضای داخلی ایستگاه‌ها و فضای داخلی قطارهای شهری برای اکران اعلان‌ها، تیزر و آنونس‌های تبلیغاتی تئاتر در طول سال، به ویژه ایام برگزاری جشنواره تئاترفجر و جشنواره تئاتر عروسکی باشیم.

استفاده از ظرفیت گالری ایستگاه مترو تئاترشهر برای معرفی بیشتر به این هنر

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی گفت: فضای میدانی مترو میدان ولیعصر با توجه به نزدیکی به شریان اصلی تئاترکشور از قابلیت و امکانات خوبی برای بهره‌برداری به نفع تئاتربرخوردار است؛ امیدوارم به زودی شرایط برگزاری نمایش‌های خیابانی در این مکان به ویژه در ایام فراگیری بیماری کرونا فراهم شود.

بصیرت همچنین درباره اهمیت گالری‌های مترو به ویژه ایستگاه تئاترشهر گفت: با تعاملی که با شرکت مترو تهران صورت گرفته؛ امیدوارم بزودی شاهد برپایی نمایشگاه عکس ها و پوسترهای تئاتر در گالری‌های ایستگاه متروتئاتر شهرباشیم.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی همچنین دردیدار با محسن حدادی مدیر کل تبلیغات واطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برضرورت بهره گیری وزارتخانه متبوع از فرصت تبلیغاتی جشنواره‌های سال جاری تاکید کرد و همراهی حدادی را در جهت تعامل با ارگان های دولتی دیگر خواستار شد.

با توجه به نزدیکی زمان برگزاری دو جشنواره تئاتر فجرو جشنواره تئاترعروسکی؛ رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی قصد دارد در دیدار با مدیران سایر نهادهای دولتی و خصوصی زمینه‌ای را برای تعامل این نهادها با رویدادهای تئاتری کشور فراهم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار فرهنگ