خرابی شبکه فیبرنوری روستای خویه شهرستان کوهرنگ برطرف شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار کوهرنگ گفت: شبکه فیبرنوری روستای خویه دهستان موگویی که بر اثر بارش برف هفته گذشته دچار خرابی شده بود پس از تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های مخابرات وصل شد.

مرتضی زمانپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به سبب ارتفاع بیش از یک متری برف در گردنه‌ها و مناطق سخت‌گذر شهرستان رفع این خرابی به سختی انجام گرفت و در نهایت اکیپ‌های مخابرات پس از اینکه ۲ شبانه‌روز در مسیر دهستان موگویی بودند موفق به برقراری ارتباط اینترنتی و خط موبایل این روستا شدند.

وی با اشاره به وجود ۲۲۳ روستا در شهرستان کوهرنگ، تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد روستاهای این شهرستان از امکان اینترنت پرسرعت محروم هستند و ارتباط اینترنتی در این روستاها ضعیف است.

زمانپور تصریح کرد: طی سفر اخیر مسئولان مخابرات استان به شهرستان کوهرنگ مقرر شد تا بزودی ۲۱ سایت اینترنت پرسرعت در این شهرستان ایجاد شود که با تحقق این برنامه تعداد قابل توجهی از روستاها به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند.

به گزارش ایرنا، بیش از چهار هزار و ۶۵۰ کیلومتر فیبرنوری در چهارمحال و بختیاری اجرا شده است که از این میزان ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بین شهری، ۴۵۰ کیلومتر درون شهری و یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر فیبرنوری روستایی است.

روستای خویه از توابع دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ در ۱۵۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها