بشریت مدیون سردار سلیمانی است

قصرشیرین -ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: بشریت مدیون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که امروز باید راه و مکتب این شهید ادامه یابد و به نسل‌های بعدی نیز منتقل شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی ملکی در خطبه های نماز جمعه قصرشیرین، افزود: ترس از خدا از ویژگی های شاخص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که با این خصیصه توانست در مقابل استکبار بایستد.

وی اظهار داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تنها راه نجات را پیروی بی چون و چرا از رهبر معظم انقلاب می دانست و خود ایشان یک سرباز شجاع در خط مقدم حماسه خلق می کرد.

امام جمعه قصرشیرین با اشاره به اخلاق و تواضع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار مردمی و در عرصه نظامی نابغه بودند که نبوع الهی ایشان باعث شکست دشمن و داعش در سوریه و عراق شد.

ملکی ادامه داد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ارتش یک نفره رهبر معظم انقلاب بود که اخلاق، تقوای الهی و ترس از خدا از ویژگی های این شهید والامقام بود.
وی اضافه کرد: تنها کشوری که در مقابل جنایت داعشیان ایستاد جمهوری اسلامی ایران و سردار حاج قاسم سلیمانی بود از این رو سردار شهید سلیمانی حقانیت کشور ما و صلح خواهی ایران اسلامی را به جهانیان نشان داد.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

سرخط اخبار استان‌ها