ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا با هدف حمایت از تروریسم بود

کابل - ایرنا - رییس حزب رفاه ملی افغانستان اعلام کرد که شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا با هدف حمایت از تررویسم صورت گرفت.

به گزارش ایرنا، «محمدحسن جعفری» روز جمعه به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در کابل افزود که معتقدیم برنامه ترور سردار سلیمانی که به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس  جمهوری آمریکا صورت گرفت از قبل برنامه ریزی شده و در جهت حمایت از تروریست های داعش از جانب آمریکا صورت گرفت.

وی با قرائت بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان در دفتر این حزب ادامه داد که قاسم سلیمانی یگانه شخصیتی بود که به درخواست و تقاضای کشورهای منطقه از جمله دولت های عراق و سوریه علیه فعالیت های تروریستی داعش وارد عمل و مبارزه شد.

جعفری یادآورشد که جهان متوجه شد که نابودی گروه تروریستی داعش مدیون ایثار، فداکاری و محصول تلاش ها و مبارزات سردارسلیمانی است.

عضو حزب رفاه ملی افغانستان  گفت که آمریکا همواره خود را مدافع حقوق بشر، زنان، حقوق اقلیت‌ها و  در خط اول مبارزه با تروریست ها عنوان می کند؛ ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها در کشور عراق چهره دروغین ایالات متحده را آشکار تر ساخت و در عمل ثابت شد که آمریکایی ها خود بزرگترین تروریست دولتی در جهان هستند.

سردار سلیمانی سال گذشته در سوم ماه ژانویه با مهدی المندس هنگام که در یک سفر رسمی وارد پایتخت عراق شده بود، توسط پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد هدف حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان