دفاتر پیخشوان و پایانه‌های همدان کمترین توجه را به فاصله‌گذاری دارند

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: کمترین میزان رعایت پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح این استان با ۶۸ درصد مربوط به دفاتر پیشخوان و پایانه‌های مسافربری برون شهری است.

«لیدا رفعتی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۱۲ دفتر پیشخوان فعال در استان همدان وجود دارد که در یک هفته گذشته ۴۶ مورد بازرسی از این دفاتر انجام شده است.

وی افزود: براساس بررسی های کارشناسی، میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری اجتماعی دراین دفاتر ۶۸ درصد و بهداشت و حفاظت فردی نیز ۹۶ درصد برآورد شده و همچنین در ۹۴ درصد دفاتر پیشخوان، خدمات دهندگان و در ۸۷ درصد نیز خدمات گیرندگان از ماسک استفاده می‌کنند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: همچنین میزان رعایت فاصله گذاری فیزیکی در دفاتر پلیس + ۱۰ حدود ۷۰ درصد، آرامستان ۷۱ درصد، رستوان ها ۷۵ درصد، نانوایی ها ۷۶ درصد، پاساژها و مراکز خرید ۷۹ درصد گزارش شده که کمترین میزان رعایت پس از دفاتر پیشخوان مربوطه به پایانه های مسافربری است.

رفعتی بیان کرد: میانگین رعایت پروتکل فاصله گذاری اجتماعی در مراکز خدماتی، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان همدان نیز ۷۸ درصد است که باید این میزان رعایت به درصد قابل قبولی افزایش داده شود..

وی گفت: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در استان همدان وجود دارد که چهار هزار و ۱۷۵ واحد آن طی یک هفته گذشته مورد بازرسی کارشناسان قرار گرفته است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اضافه کرد: نتایج به دست آمده از بازرسی های کارشناسی حاکی از رعایت ۸۴ درصدی موازین بهداشت و حفاظت فردی در این مراکز است، همچنین در ۸۴ درصد واحدها نیز ماسک توسط خدمات گیرندگان و ۸۲ درصد توسط مراجعه کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. 

به گفته مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دراین مدت(یک هفته گذشته) ۲۹۰ اخطار معرفی واحدهای متخلف به مرجع قضایی صادر و ۱۹ واحد نیز پلمب شده است.

رفعتی گفت: نتیجه بررسی های کارشناسی نشان می دهد که ۶۳ درصد مراجعه کنندگان به جایگاههای سوخت، ۶۷ درصد مراجعان به پایانه های مسافربری برون شهری، ۷۷ درصد افراد در اماکن متبرکه و مساجد و ۷۸ درصد نیز در مطب پزشکان از ماسک استفاده می‌کنند.

به گفته ​​​​​سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان، روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این استان کاهشی اما شکننده است و در صورت بی توجهی به پروتکل های بهداشتی احتمال افزایش آمار بیماران و ورود به پیک چهارم همه گیری ویروس کرونا زیاد است.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان نیز ابتدای هفته جاری در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت که پنج شهرستان «همدان، نهاوند، تویسرکان، بهار و فامنین» در وضعیت زرد و شهرستان‌های «ملایر، اسدآباد، کبودراهنگ، رزن و درگزین» نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

«سیدسعید شاهرخی» افزود: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، همدان جزو  ۹ استان کشور است که از نظر مهار کرونا وضعیت مطلوبی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها