مهمترین هدف سازمان اوقاف، استفاده از ظرفیت وقف است

قزوین - ایرنا - معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت وقف مهمترین هدف این سازمان بوده و برای اجرایی کردن آن نیز برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.

به گزارش ایرنا، مهدی پندار روز جمعه و در حاشیه سفر یک روزه خود به استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه با رویکرد جدید خود طی سال‌های اخیر اقدام به استفاده از ظرفیت وقف در حوزه‌های کشاورزی، باغداری و دامپروری، با توجه به ظرفیت بالقوه موجود در اراضی هر استان کرده و قزوین نیز یکی از استان‌های با ظرفیت در حوزه دامپروری و دامداری دیده شده است.

وی تصریح کرد: ‎هدف از سفر به قزوین بازدید از اراضی و موقوفات مستعد استان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، باغداری و دامپروری به منظور استفاده از تکنولوژی انتقال جنین تولید گوساله‌های ممتاز بوده است.

به گفته پندار، با توجه به مزیتی که در اراضی قزوین وجود دارد، امیدواریم بتوانیم موضوع دامپروری مرتبط را با فعالیت مورد نظر این سازمان در سطح استان راه‌اندازی کنیم.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به تصمیم‌گیری‌های قابل توجه صورت گرفته در استان قزوین، خاطرنشان کرد: در این سفر از پروژه‌های عمرانی موقوفات شهرستان‌های آبیک و بویین زهرا بازدید شد تا ضمن آشنایی، از نزدیک با ظرفیت‌های بالقوه استان برای انجام فعالیت‌های کشاورزی، باغداری و دامپروری و همچنین سرمایه‌گذاری لازم در این بخش‌ها جهت افزایش بهره‌وری، آشنا شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها