پل شورآب - بی‌آب قزوین به ۱۷ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری از پل شورآب - بی‌آب واقع در جاده اصلی آبگرم - آوج به ۱۷ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیازمندیم.

جواد حق‌لطفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پل شورآب - بی‌آب با عمر حدود ۸۰ ساله خود، براثر وقوع طغیان رودخانه و سیلاب سال‌های ۹۸ و ۹۹ دچار آب شستگی شده و پایه میانی آن نیز تخریب و نشست عرشه آن را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: با توجه به نشست پل و امکان تخریب آن، براساس مصوبات شورای شهرستان آوج و برای تردد خودروهای عبوری این جاده، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اقدام به احداث کنارگذر با ۲ دهانه باکس‌گذاری کرد.

این مسوول راهداری با بیان اینکه تاکنون و از محل اعتبارات ابنیه فنی این اداره کل ۱۳ میلیارد ریال برای عملیات اجرایی پل جدید هزینه شده، تصریح کرد: احداث این پل نیازمند تامین اعتبار از محل بازسازی و مدیریت بحران (مواد ۱۰ و ۱۲) بوده که متاسفانه هنوز به استان ابلاغ نشده است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، پل شورآب - بی‌آب برروی سه دهانه پل سنگی، هر یک به طول ۱۰ متر بنا شده و در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب قزوین و در راه اصلی قزوین - همدان واقع شده و در حال حاضر نیز با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی عملیات احداث روبرو است.     

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها