ورزشگاه امام رضا (ع) مرکز و آکادمی تخصصی آموزش دوومیدانی شد

تهران- ایرنا- در پی تفاهم‌نامه‌ای که میان آستان قدس رضوی و فدراسیون دو و میدانی منعقد شد، ورزشگاه امام رضا (ع) به عنوان مرکز و آکادمی تخصصی آموزش دو و میدانی آغاز به فعالیت خواهد کرد. 

 به گزارش روز جمعه ایرنا و بنا به اعلام فدراسیون دوومیدانی، در پی عقد تفاهم‌نامه بین فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی قرار است ورزشگاه امام رضا (ع) در شهر مشهد مقدس که پیشتر به عنوان پایگاه آموزش دو و میدانی کشورهای اسلامی معرفی شد، با برپایی یک مرکز استعدادیابی و آموزشی  تحت عنوان آکادمی تخصصی پیشرفته دو و میدانی، نوجوانان و جوانان مستعد در ورزش پایه و پر مدال (دو و میدانی)کشور را بالاخص در مناطق محروم، شناسایی کرده و آموزش دهد.

پس از حضور دهلان الحمد رییس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا در آذر ماه سال جاری در ایران و بحث و گفت‌وگو با هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی ایران، قرار شد الحمد به زودی و در اولین فرصت از استادیوم مجهز و تخصصی امام رضا(ع) بازدید نماید. این مجموعه قرار است بعنوان یک مرکز استعدادیابی و آموزش در رده‌های سنی پایه ورزشکاران را مورد پوشش قرار داده و در عین حال با برگزاری اردوها و مسابقات از ظرفیت‌های بالقوه مجموعه امام رضا (ع) به بهترین نحو ممکن بهره برداری شود.

از دیگر دستاوردهای عقد تفاهمنامه میان فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی، برگزاری رقابت های بین‌المللی دو و میدانی تحت عنوان «جام امام رضا (ع)» در این مجموعه ورزشی و حتی پیشنهاد ثبت این مسابقات در تقویم کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بود. 

همچنین ورزشگاه امام رضا (ع) در سال آتی میزبان مسابقات قهرمانی کشور و رقابت‌های قهرمانی باشگاهای دو و میدانی کشور خواهد بود. هدف از این کار ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزشی کشور به خصوص دو و میدانی است تا با ارتقاء روحیه معنوی ورزشکاران منش پهلوانی در میان قهرمانان ایجاد و نهادینه شود.   

به طور کلی با عقد این تفاهمنامه ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزش دو و میدانی،بهره برداری از استادیوم پیشرفته و مجهز امام رضا (ع)، در قالب برگزاری اردوها، مسابقات، ایجاد آکادمی و مرکز آموزشی تخصصی با الویت شناسایی استعدادها از مناطق محروم و پرورش آنها در دستور کار فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی قرار خواهد گرفت. 

در این نشست که در محل ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار و با عقد این تفاهمنامه به پایان رسید ، هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی، علیرضا تاج فیروز مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، حسین رحمتی و محسن برزگر محمدی عضو هیات رییسه فدراسیون ،امیر علی سعادتمند رییس هیات دو و میدانی استان خراسان رضوی و تعدادی از مسئولین آستان قدس رضوی نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار ورزش