نماینده سمیرم: سردار سلیمانی بدنبال کسب نام و نشان خود نبود

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم سمیرم در مجلس یازدهم گفت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هیچگاه بدنبال مطرح شدن خود و کسب نام و نشانش نبود.

اصغر سلیمی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز شهادت فرمانده سپاه قدس، اظهار داشت: این گمنامی در کسب عنوان و نشان، بدلیل اخلاص او بود و به همین دلیل هم بشدت از ریا و خودنمایی دوری می‌کرد.

به گفته وی، کسب این روحیه و رسیدن به جایگاهی چنین والا، کار ساده ای نیست و نشان از تعبد و بندگی در طول سال‌ها عمر با برکت در کنار عقلانیت، جهاد و مبارزه با جانی‌ترین نوع بشر در زمانه معاصر دارد.

نماینده سمیرم در خانه ملت با اشاره به عشق  سردار سلیمانی به رهبر حکیم انقلاب خاطرنشان کرد: رهبری، فرمانده کل قواست اما شهید سلیمانی فراتر از این و از جنبه قلبی و اعتقادی دوست‌دار و پیرو رهبری و ولایت بود.

سلیمی، داشتن روحیه شجاعانه انقلابی حاج قاسم را نقطه قوت آن شهید عزیز برشمرد و گفت: او راهی را که امام عظیم الشأن و رهبر بزرگوار انقلاب بنیان گذاشته و تببین کرده‌اند با جان و دل قبول داشت و درنوردیدن مرزهای فراسرزمینی انقلاب الهی و انسانی را هدف خود می‌دانست.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه سمیرم نیز  در همین پیوند اظهار داشت: طبق گفته برخی از فرماندهان و مسوولان عراقی و سوری، اگر سردار سلیمانی نبود و به عرصه مقاومت ورود نمی‌کرد، امروز مرزهای آن کشورها تغییر کرده و اثری از این کشورها نبود.

سرهنگ دوم پاسدار مالک صالحی درباره تاثیر خدمات و جهادگری‌های سردار سلیمانی و همرزمان او بویژه شهید ابومهدی‌المهندس گفت: جهان اسلام به خود می‌بالد که چنین شهدای عاشورایی در راهش نثار شده‌اند.

به گفته وی، نزدیک بودن سقوط مستبکران را می‌توان حتی در نوع واکنش ناشی از ترس آنها از جبهه مقاومت در شبکه‌هایی مانند اینستاگرام مشاهده کرد و به این مهم پی برد که پیشرانی و پیش برنده بودن ما قطعی است بشرطی که همان راهی را که حاج قاسم می‌رفت، برویم.

جانشین فرمانده سپاه سمیرم خاطرنشان کرد: تروریست‌های رژیم جعلی صهیونیستی  در کنار آمریکا و مزدوران منطقه‌ای او، امروز بیشتر از هر زمانی از اقتدار انقلاب و نظام اسلامی هراس دارند و خوب می‌دانند دوران زدن و فرار کردن سپری شده است.

سرهنگ صالحی ادامه داد: حاج قاسم می‌گفت هر کجا مظلومی در بلاد اسلامی وجود داشته باشد، من در کنار او هستم از همین رو ما نیز باید مدافع مظلومان و مستضعفان باشیم و به خواسته این فرمانده شهید عمل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری سمیرم نیز به خبرنگار ایرنا گفت: زمانی که خبر شهادت سردار رسانه‌ای شد همه هموطنان در سوگ شهادت حاج قاسم گریستند.

به گفته علی‌رضا فخری زاده، این موضوع ما را به خردادماهی برد که امام عزیزمان از دنیا رفت و ایران یکپارچه اشک، آه و گریه شد.

وی تصریح کرد: شخصیت سردار سلیمانی شاخص‌هایی داشت که برگرفته از مکتب نورانی امام و رهبری بود و همین‌ها باعث شد سردار دل‌ها و جان‌ها شود.

معاون فرماندار سمیرم خاطرنشان کرد: حاج قاسم در حالی ترور شد که او در اوج اقتدار و شهرت منطقه‌ای و جهانی خود و بعنوان معمار برنامه ریز عقب راندن داعش و حامیانش در منطقه خاورمیانه  بود.

وی همچنین باگرامیداشت یاد شهید دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده تاکید کرد: شهید دادن و شهادت با نام و سرزمین ایران عجین شده و همین شهادت‌های عاشورایی است که بقای نظام اسلامی را تداوم بخشیده است.

به گزارش ایرنا، آمریکا با نقض آشکار و نادیده گرفتن قوانین بین المللی در ۱۳ دی سال گذشته در جنایتی آشکار، سرداران قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس و ابومهدی المهندس رییس ستاد کل نیروهای الحشدالشعبی را در عملیات تروریستی نزدیک فرودگاه بین المللی بغداد به شهادت رساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها