۱۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 84169280
۰ نفر

برچسب‌ها

آلودگی هوای تبریز بیشتر شد

تبریز - ایرنا - مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: میزان آلودگی هوای امروز - جمعه - تبریز نسبت به روزهای گذشته بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه این مرکز آمده است: هوای کلان شهر تبریز امروز نیز همچون چند روز گذشته برای گروه‌های حساس، بیماران و زنان باردار و کودکان ناسالم است و این افراد نباید در این شرایط هوایی در فضاهای آزاد تردد کنند.

بنا به همین گزارش،  میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز در شبانه روز گذشته بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر با ۱۳۶ است که این وضعیت برای گروه‌های حساس، ناسالم محسوب می‌شود.

محیط زیست استان توصیه کرده است: در این وضعیت افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین و ورزش کردن در محیط‌های باز خودداری کنند.

امروز چهارمین روز متوالی است که هوای تبریز از شرایط سالم خارج شده است.

اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز اعلام کرده است: با تداوم پایداری جوی، آلودگی هوا در شهر تبریز تا دوشنبه آینده ادامه یافته و به احتمال زیاد تشدید خواهد شد.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و همچنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها محسوب می‌شود و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها