ناو هواپیمابر نیمیتز آمریکا از خاورمیانه خارج می شود

تهران- ایرنا- وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ناو هواپیمابر نیمیتز با خروج از خاورمیانه به خانه باز می گردد.

به گزارش تارنمای وزارت دفاع آمریکا، کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا در پی نقش حمایتی ناو یو اس اس نیمیتز برای نیروهای آمریکا در سومالی دستور داده است که این ناو با  پایان  ماموریت ۱۰ ماهه خود به صورت مستقیم به خانه بازگردد.

جاناتان راث هافمن دستیار روابط عمومی وزارت دفاع آمریکا گفت: وزارت دفاع از تلاش سخت، تعهد و انعطاف پذیری بیش از ۵ هزار ملوان و تفنگدار گروه ضربت ناو نیمیتز که بارها برتری عملیاتی خود در پشتیبانی هوایی برای مبارزه با تروریست ها در عراق و افغانستان و تامین امنیت دریایی در مسیرهای آبی مهم را نشان دادند، قدردانی می کند.

هافمن ادامه داد  که تیم نیمیتز پوشش هوایی دائمی را در جریان عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان و انجام عملیات و رزمایش های ارائه کرده است.

یو اس اس نیمیتز و ناو گروه ضربت آن از مبدا آفریقا به سمت بنادر ساحل غربی آمریکا در حال حرکت است. 

ناو گروه ضربت نیمیتز شهر ساحلی سن دیگو در ایالت کالیفرنیا را در ماه مه به مقصد خاورمیانه ترک کرد. این ناو گروه در ماه نوامبر (آبان- آذر) برای انجام یک رزمایش با نیروی دریایی هند خاورمیانه را ترک کرد و سپس به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا پیوست. 

دو هفته گذشته این ناو گروه بار دیگر به شاخ آفریقا بازگشت و در ساحل سومالی برای پشتیبانی از حدود 700 نیروی نظامی آمریکا مستقر شد. 

گفته می شود که ناو گروه نیمیتز شامل 60 جنگنده، دو ناو موشک انداز هدایت شونده و یک ناوشکن موشک انداز هدایت شونده می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار جهان