امامان جمعه : شهید سلیمانی محبوب قلوب ملت‌های آزاده جهان است

ایرنا – استان ها –امامان جمعه سراسر کشور با بیان اینکه حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی اولویت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود اظهار داشتند : توجه ویژه به ولایت و اعمال دینی او را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد و تا ابد محبوب قلوب ملت‌های آزاده و آزادیخواه جهان خواهد ماند.

خطیبان جمعه برخی استان ها و شهرستان های کشور امروز  دوازدهم دی ماه در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره  به فرارسیدن نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و برشمردن ویژگی‌های این شهید بر ادامه راه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان تاکید کردند.

خطیبان جمعه در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز خود با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا و کاهش بیماری  نتیجه همدلی و همراهی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و عمل به مقررات ستاد ملی و استانی کرونا حاصل شده است افزودند :  امیدواریم با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و حذف دورهمی های آسیب زا ، کشور به حالت سفید برگردد.

به گزارش ایرنا، این جمعه همچون هفته‌های گذشته خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه به صورت مکتوب یا مجازی در اختیار رسانه ها قرار گرفت زیرا به دلیل تداوم موج سوم شیوع ویروس کرونا، نماز جمعه در شهرهایی که در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، برگزار نمی شود.
گزیده ای از خطبه‌های نماز جمعه که در برخی شهرهای کشور برگزار یا به صورت مجازی و مکتوب در اختیار رسانه ها قرار گرفت، به شرح زیر است:

قشم

امام جمعه قشم گفت: حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی اولویت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و توجه ویژه به ولایت و اعمال دینی او را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم افزود: شهید سلیمانی میدانست هدف اصلی جنایتکاران ایجاد مرز مشترک با ایران بود تا با نظام جمهوری اسلامی وارد جنگ شوند.

وی ادامه داد: این شهید بزرگوار با تشخیص به موقع دشمنان اسلام و انقلاب در مرز کشورهای سوریه، عراق و فلسطین توانست از پیشروی آنان جلوگیری کند.

لواسانات

امام جمعه لواسانات تاکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی تمام وقت و فکر خود را وقف اسلام کرد و جز خداوند به هیچ چیز توجه نداشت. باید این شهید عظیم‌الشان را در کار کردن الگو قرار دهیم و مراقب باشیم جز برای خدا، به هیچ توجه نکنیم.

حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی در پیام جمعه این هفته که به دلیل تعطیلی نماز عبادی سیاسی جمعه در پی شیوع بیماری کرونا به صورت ویدئو منتشر می‌شود، گفت: ما و اسلام پیروز می‌شویم اگر فقط برای خدا کار کنیم.

خمین

امام جمعه خمین گفت: شهید سلیمانی از سرمایه‌های مهم و ارزشمند مقاومت و فرماندهی بزرگ بود که برای اعتبار و سربلندی همه مسلمانان تلاش می‌کرد.

حجت الاسلام سید «علی حسینی‌پور»  افزود: ولایتمداری  از مهم‌ترین ویژگی سردار شهید قاسم سلیمانی بود که باید مورد توجه آحاد مردم قرار گیرد.

وی با تشریح برخی محاسبات آمریکا در ترور شهید سلیمانی اظهار داشت: نباید ادامه راه  این شهید بزرگوار به فراموشی سپرده شود چرا که با اقدامات او  ابهت پوشالی آمریکا در منطقه شکست.

اراک

امام جمعه موقت اراک گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی الگوی کامل ولایتمداری است و معرفی سیره این شهید بزرگوار کشور را در مقابل توطئه‌های دشمنان بیمه می‌کند.

حجت‌الاسلام «قاسم عبدالهی» در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بیت‌المقدس اراک افزود: شهید سلیمانی با همکاری جوانان غیرتمند ایرانی و دیگر کشورهای منطقه توانست سوریه و عراق را از چنگال داعش و استکبار جهانی بیرون آورد، هر چند در زمان حیاتشان برخی افراد به ظاهر سیاسی قدر زحمات وی را نمی‌دانستند.

 بروجرد

امام جمعه بروجرد گفت: مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باید بدنیا معرفی و منتقل شود.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود: در آستانه شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس دشمنان و آمریکا و اسراییل به وحشت افتاده اند و تبلیغات آنها نشان میدهد حرکتی خواهند کرد که باید پاسخ محکمی به آنها داده شود.

وی اظهار داشت: جبهه مقاومت و حماس کابوس اسراییل است، یمن، سوریه، لبنان، عراق و ایران به عنوان محور اصلی جبهه جهانی مسلمانان هستند که سردار سلیمانی علیه اسراییل تشکیل داده و اگر حرکتی کنند با جبهه مقاومت طرف خواهند بود.
امام جمعه بروجرد بیان کرد: سردار سلیمانی به عنوان یک عالم حقیقی، عملی و مومن واقعی افتخاری بزرگ برای همه ما است و خدمات ارزنده ای به جامعه بشری ارائه داد.

یزد

 امام جمعه موقت یزد گفت: سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان جبهه مقاومت و عامل اصلی شکست داعش و دشمنان اسلام و مسلمین در منطقه بود.

حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی افزود: تمام لحظات زندگی و مبارزه او همه برای همگان درس‌آموز است و همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند او یک فرد نیست بلکه مکتب است .

دزفول

 امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این شهید والامقام یک مکتب، راه و مدرسه درس‌آموز است.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست آمریکایی‌ها افزود: شهید سلیمانی ولایتمداری را با مردمداری جمع بست. 

وی یادو خاطره شهید محسن فخری‌زاده دانشمند صنعت دفاعی و هسته‌ای ایران را گرامی داشت و ادامه داد: شاید ۵۰ سال زمان نیاز است تا فردی مانند شهید فخری‌زاده تربیت شود؛ شخصیتی حکیم، عالم و فیزیکدان که کمتر کسی او را می‌شناخت.

خرم اباد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: تلاش های شبانه روزی و جانفشانی کادر درمان وضعیت کرونا در استان را به شرایط زرد رسانده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا و رسیدن به وضعیت زرد نتیجه همدلی و همراهی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و عمل به مقررات ستاد ملی و استانی کرونا حاصل شده است که امیدواریم با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و حذف دورهمی های آسیب زا به حالت سفید برگردیم.

همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه گفتمان مقاومت باید در مکتب شهید سلیمانی تبیین شود، گفت: دشمن بداند مسیر و مرام این سردار سرافراز اسلام همچنان ادامه دارد و ملت ایران همواره در برابر زیاده خواهی‌های استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، افزود:  این سردار انقلاب با تلاش و مجاهدتی وصف ناشدنی، به هر ایرانی احساس غرور و غیرت را هدیه داد و در عین تحقیر قدرت‌های قلدر و زورگوی جهان، تفکر داعش را نابود کرد.

رشت

امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر این که در سال جهش تولید همه مسئولان باید برای تقویت تولید تلاش کنند، گفت: نظام باید قدردان و مشوق تولید کنندگان باشد.

 آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این کلانشهر با اشاره به موفقیت ایران در مرحله انسانی واکسن کرونا  اظهار داشت: باید دستان متخصصان کشور را بوسه زد که به چنین موفقیتی دست یافته ایم.

قصر شیرین

امام جمعه قصرشیرین گفت: بشریت مدیون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که امروز باید راه و مکتب این شهید ادامه یابد و به نسل‌های بعدی نیز منتقل شود.

حجت الاسلام علی ملکی در خطبه های نماز جمعه قصرشیرین، افزود: ترس از خدا از ویژگی های شاخص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که با این خصیصه توانست در مقابل استکبار بایستد.

وی اظهار داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تنها راه نجات را پیروی بی چون و چرا از رهبر معظم انقلاب می دانست و خود ایشان یک سرباز شجاع در خط مقدم حماسه خلق می کرد.

زاهدان

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید همگان به مکتب سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی عمل و آن را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم زیرا این شهید والامقام به گردن همه ما حق دارند.

آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زاهدان اظهارداشت: سردار شهید سلیمانی محصول ایمان قوی به خداوند، فهم دقیق از مبانی دینی و بصیرت و درک عمیق نسبت به حوادث و اتفاقات روزگار، مقاومت و رشادت برای دفاع از ولایت و ایثار جان در این مسیر است که همه اینها در مکتب حاج قاسم تجلی پیدا کرده است.

آبادان

 امام جمعه آبادان گفت : فشار تحریم دشمنان ایران اسلامی موضوع جدیدی نیست و مسوولان برای خنثی‌سازی این فشارها، بر توان و ظرفیت داخلی تکیه و تاکید کنند.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته آبادان اظهار داشت: با خنثی‌سازی و رفع تحریم از داخل کشور، زمین بازی عوض شده و دست دشمن خالی می‌ شود و مسوولان باید در این راستا اقدامات موثری انجام دهند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب ‌فرمودند خنثی کردن تحریم‌ها مسیری برای رفع آنها و مقابله با این حربه غیرانسانی است بنابراین خنثی کردن تحریم‌ها به معنای نگاه به داخل و تقویت اقتصاد مقاومتی است که به رشد اقتصاد کشور منجر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها