بازگشت زندانیان زن آزادشده در آذربایجان‌غربی به جامعه تسهیل می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با اداره کل زندان ها و اقدامات تامین تربیتی آذربایجان غربی گفت: در راستای این توافق، اقداماتی برای تسهیل بازگشت زندانیان زن آزادشده به جامعه اجرایی می شود.

پریسا علیلو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سعی داریم با ایجاد مرکزی، موجبات اشتغال زنان زندانی و خانواده های آسیب دیده را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: با حمایت از فعالیت های کارآفرینی بانوان به ویژه در عرصه مشاغل خانگی، بازاریابی و عرضه محصولات و صنایع تولیدی بانوان زندانی در اندرزگاه نسوان زندان مرکزی ارومیه، شناسایی بانوان توانمند زندانی دارای مهارت و تخصص همچنین مهارت آموزی و حرفه آموزی و تولید محصولات باکیفیت و ایجاد درآمد، این قشر از جامعه را حمایت کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اذربایجان غربی ادامه داد: زندان محل اصلاح و تربیت است ولی فضایی که زندانی در آن تحمل حبس می کند، اگر مناسب باشد و کارهای فرهنگی و اصلاح و تربیتی به خوبی انجام شود برای جلوگیری از آسیب های روحی و روانی و بازگشت سعادتمندانه بسیار اثر بخش خواهد بود.

علیلو اظهار کرد: امیدواریم با راه اندازی مرکزی که برای اشتغال، آموزش و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی زندانیان زن آزاد شده و خانواده زندانیان انجام خواهد شد، از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود که این مهمترین موضوع از مفاد این تفاهم نامه است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر با اجرای اقدامات تامینی تربیتی، کمتر از چهاردرصد زندانیان در استان به حبس بازمی گردند که این رقم بسیار مهم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها