اراضی مسکن ملی در ۱۴ شهر آذربایجان‌غربی تامین شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: اراضی مورد نیاز ساخت مسکن ملی در شهرهای ارومیه، خوی، سیه‌چشمه، ماکو، شوط، پلدشت، بازرگان، محمدیار، نقده، اشنویه، شاهین‌دژ، مهاباد، تکاب و سردشت تامین شده است.

سید محسن حمزه‌لو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: ظرفیت این اراضی برای احداث  ۱۳ هزار و ۴۲۳ واحد پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در خصوص شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت نیز طی تفاهم صورت گرفته با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، هشت قطعه در ۶ شهر سیه چشمه (چالدران)، اشنویه، محمدیار، نقده، شاهین دژ، تکاب انتخاب شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: ظرفیت اراضی انتخاب شده نیز یک‌هزار و ۱۳۶ واحد مسکونی بوده که جهت بررسی و عقد قرارداد معرفی و تمام اراضی تحویل بنیادمسکن شده است.

به گفته حمزه‌لو، اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی تاکنون برای پنج هزار و ۴۲۰ واحد مسکونی در سطح استان به صورت گروهی انعقاد قرارداد کرده است.

استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

طرح "اقدام ملی تولید وعرضه مسکن" به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha