معرفی شهید سلیمانی با ابزارهای فرهنگی و هنری ضروری است

اصفهان- ایرنا- مدیر هنری و سینما اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان گفت: معرفی بزرگان دفاع مقدس و جبهه مقاومت بویژه شهید سلیمانی با استفاده هرچه بیشتر از ابزارهای فرهنگی و هنری ضروری است.

جواد ایزددوست روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: ساخت مستند و فیلم از بزرگان عرصه ایثار و شهادت و بخصوص درباره زندگی و رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نقش شایانی در شناخت بهتر مخاطبان از این چهره‌ها خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ابزارهای فرهنگی و هنری بخصوص فیلم می‌تواند برای معرفی به نسل جوان بهتر عمل کند و باید بیش از گذشته از این ابزارها استفاده شود.

مدیر هنری و سینما اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان خاطرنشان کرد: انعکاس فعالیت‌ها، رشادت‌ها، ایثارگری و شجاعت شهدایی مانند شهید سلیمانی به ادامه راه آنان کمک می‌کند و نیاز با اهمیت جامعه است.

ایزددوست افزود: برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری برای مشارکت بیشتر هنرمندان و فعالیت در این عرصه تاثیر مثبتی برای عموم بیشتر مخاطبان دارد و البته این امر نیازمند توجه است.

وی به لزوم بهره گیری بیشتر از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در دوران همه گیری بیماری کووید-۱۹ اشاره کرد و گفت: بسیاری از این رویدادهای فرهنگی و هنری می‌تواند در بستر اینترنت برگزار شود تا ضمن کمک به حفظ سلامت عمومی، تاثیر در جامعه هدف را داشته باشد.

مدیر هنری و سینما اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان افزود: اشخاص شاخص شجاعت و ایثار بویژه از خاک این استان کم نیستند و از زوایای مختلف می‌توان از خودگذشتگی‌های آنان را به تصویر کشید.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابو مهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا و با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها