ایران با قوی شدن در علم و اقتصاد دشمن را تسلیم می‌کند

دزفول - ایرنا - معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی جنگ شناختی، الکترونیک و جنگ نرم را از جنگ‌های امروزه دانست و افزود: ایران با قوی شدن در علم، اقتصاد و صنعت می‌تواند مقابل دشمن بایستد و آن را تسلیم کند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه روز جمعه در نشست تخصصی به مناسبت سالروز شهادت سرداران مقاومت در یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول افزود: نظریه مسالمت به معنی تسلیم شدن کامل یا آرام آرام در برابر استکبار است.

وی با اشاره به نظریه مقاومت در مکتب علمی و دفاعی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و محسن فخری زاده ادامه داد: نظریه مقاومت بر خواندن تاریخ معاصر فعالیت‌های سیاسی جهان و درس گرفتن از آنها تاکید دارد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به استعمار انگلستان در هندوستان به بهانه سرمایه گذاری بیان کرد: این کشور هرگز خیری برای هندوستان نداشته است.

وی با بیان اینکه ژاپن هنوز هم مستعمره آمریکا است و ارتشی از خود ندارد، افزود: وقتی ترکیه مقابل آمریکا ایستاد علیه این کشور هم کودتا شد و در نهایت به گفته خودشان ایران به دادش رسید.

حجت‌ الاسلام خسروپناه با تبیین جنگ شناختی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به اهمیت این نوع جنگ پی برد و در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه اکنون با جنگ‌ شناختی ملت‌ها را له می‌کنند ، افزود: تسلیم حدی ندارد و کشوری که مسالمت را در پیش ‌گیرد باید مرتب عقب نشینی کند.

وی با گوشزد کردن خطر توطئه دشمنان برای تجزیه ایران افزود: جنگ تحمیلی با هدف تجزیه ایران انجام شد این برنامه های در منطقه سابقه دارد استعمار، پاکستان را در برابر هندوستان ایجاد کرد و اقبال لاهوری نخستین نظریه را در این خصوص ارایه داد.

وی افزود : حدود نیمی از مسلمانان بعد از ایجاد پاکستان از این کشور به هندوستان و بنگلادش رفتند و جمعیت مسلمانان هندوستان کاهش یافت.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پاکستان و هندوستان هر ۲ بمب اتم دارند، گفت : آمریکا سه دهه هندوستان را تحریم دارو و غذا کرد ولی اکنون این کشور در تولید غذا جزو نخستین کشورهای جهان و دومین کشور در حوزه آی تی است.

وی پایان تحریم‌های هندوستان توسط آمریکا در سال ۲۰۰۰ را یادآور شد و افزود: مقاومت در هندوستان جواب داد ولی مسالمت و تسلیم در لیبی این کشور را به این وضعیت ناخوشایند درآورده است.

حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه نظریه مقاومت از نظر دفاعی در حاج قاسم سلیمانی و از نظر علمی در شهید فخری زاده متبلور می‌شود، افزود: نظریه مقاومت به دنبال ارتباط با همه دنیا است نه اینکه تمرکز خود را صرفا به بخشی از دنیا معطوف کنیم.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر لزوم تدبیر اندیشمندانه برای رسیدن به اهداف مدنظر بیان کرد: حاج قاسم با تدبیر و عقلانیت، فاطمیون و زینبیون را ایجاد کرد که اکنون افرادی دانشمند و قدرتمند در بین آنها وجود دارد.

وی افزود: شهید فخری زاده دارای تخصص مهندسی هسته‌ای و مدرک فوق لیسانس بود ولی در برخی جلسات او استادتمام‌های فلسفه و فیزیک نیز حضور داشتند و از او درس ‌آموختند.

حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه شهید فخری‌زاده علم را برای مدیریت نتیجه بخش آموخت، تاکید کرد: شهید فخری زاده درزمینه علم هسته‌ای و تولید واکسن کرونا از این طریق فعالیت کرد.

وی شجاعت را یکی از مولفه‌های مهم مقاومت دانست و افزود: ترس باعث ممانعت از حرکت با وجود داشتن دانش می‌شود.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به علم و پژوهش گفت: علاوه بر تکرار حرف‌های حضرت آقا لازم است این حرف‌ها عملی شوند.

وی با بیان اینکه شجاعت در شخصیت حاج قاسم وجود داشت، افزود: معنویت و عبادت از مولفه‌های مقاومت هستند و به معنی پیوند با آسمان علاوه بر استفاده از عقلانیت است.

حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه درصدی از مبتلایان به کرونا بدلیل ترس از این بیماری و ناامیدی فوت می‌کنند، بیان کرد: یکی از راه‌های امید به زندگی، معناشناسی و ارتباط با خدا است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانش باید درخدمت به شهرها باشد، گفت: دانشگاه باید برای رفع مشکلات جامعه نظیر فاضلاب خوزستان و جرایم و  راهکار ارایه دهد.

وی با بیان اینکه اداره جامعه با دانش ممکن است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی و جندی شاپور دزفول باید در خدمت و پشتیبان مسوولان شهرستان باشد زیرا اداره شهر و دانشگاه بدون دانش ممکن نیست.

حجت الاسلام خسروپناه بیان کرد: اساتید دانشگاهی درصورت دنبال کردن نظریه مقاومت تاثیرگذاری بیشتری در جامعه دارند ولی متاسفانه برخی اساتید همچنان گرفتار اصولگرایی و اصلاح طلبی هستند و انسجام ندارند.

وی با بیان اینکه دانش و اخلاص اساتید دانشگاهی دزفول در مسیر رشد شهرستان هدایت شود، افزود: شهید سلیمانی و فخری زاده اصولگرا و اصلاح طلب نبودند بلکه ولایی بودند و به جامعه خدمت می‌کردند.

این نشست تخصصی با موضوع نظریه مقاومت در مکتب علمی و دفاعی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و محسن فخری زاده با حضور اساتید دانشگاهی به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها