۴ سالن کشتی در اصفهان احداث می‌شود

اصفهان- ایرنا - رییس هیات کشتی اصفهان گفت: چهار سالن کشتی در استان با مشارکت خیران و با هدف توسعه این رشته ورزشی احداث می‌شود.

مصطفی میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سالن های مستقر در شهرستان‌های دهاقان، لنجان و تیران و کرون پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وی هزینه ساخت این مجموعه‌ها را افزون بر ۱۰ میلیارد تومان  اعلام و اضافه کرد: هدف از راه اندازی سالن‌های جدید، شناسایی چهره‌های برتر، پرورش نفرات مستعد، تقویت بنیه تیمی استان و در نهایت کمک به تیم‌های ملی است.

رییس هیات کشتی اصفهان استعدادیابی را جزو برنامه‌های اصلی هیات برشمرد و تصریح کرد: شناسایی نفرات مستعد در استان با برنامه ریزی و ارتباط با سایر نهادها بویژه آموزش و پرورش و فعالیت در مدارس البته بعد از عبور از بحران کرونا محقق می‌شود.

میرزایی به تشکیل شوراها در هیات کشتی اشاره و خاطرنشان کرد: تمامی تصمیمات بر اساس خرد جمعی و نظرات پیشکسوتان اتخاذ می‌شود تا در نهایت به سود کشتی فرنگی و آزاد استان باشد.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش زیرساخت‌ها و سالن‌ها برای بهبود شرایط ورزش و بطور خاص کشتی گفت: بر همین اساس از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید۱۹ و کاهش چشمگیر فعالیت‌های ورزشی به اقدامات عمرانی روی آوردیم.

بالغ بر پنج هزار نفر در استان اصفهان در حدود ۵۰ سالن در رشته کشتی فعالیت دارند.

حدود ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها