پیوست فرهنگی شرط موفقیت برنامه‌های توسعه‌ای است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: شرط اجرا و موفقیت برنامه‌های اجرایی و توسعه‌ای استان، داشتن پیوست فرهنگی و توجه به فرهنگ مردم که مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست با حجت الاسلام حسین ملانوری معاون تبلیغ و امور فرهنگی مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و نمایندگان طلاب حوزه علمیه افزود: کار فرهنگی قبل از عملیاتی کردن برنامه‌های توسعه‌ای و اجرایی، همکاری مردم را به دنبال دارد و موفقیت اجرای کار را تضمین می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر مدیران به فرهنگ مردم که همان مجموعه‌ای از آداب، رسوم، سنت‌ها و عقاید آنهاست، احترام بگذارند، مردم خود اداره جامعه را در دست می‌گیرند.

وی به جایگاه رفیع روحانیت نزد مردم اشاره کرد و گفت: با توجه ویژه مردم به کلام و لباس روحانیت، هیچ رسانه و تریبونی بهتر از روحانیت نمی‌تواند سیاست‌های ما را به مردم اعلام کند و این ارتباط دوسویه می‌تواند همراهی مردم را در برنامه‌های توسعه‌ای استان به دنبال داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در استانی که تدین، تقوا و دین‌داری مردم زبانزد است باید از ظرفیت روحانیون به عنوان حلقه وصلی که مورد اعتماد دوطرف است، در جهت پیشرفت و توسعه استان بهره برد.

وی گفت: مدیریت اجرایی استان باید در کنار نهادهای اجتماعی، مدنی و بخش خصوصی ضمن بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها، ثروت‌ها و منابع، در جهت ارتقای کیفی زندگی مردم تلاش کند.

ملانوری به لزوم توجه ویژه به موضوع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: کارهای اجتماعی محصول کار جمعی است لذا همانطور که جامعه در موفقیت انسان‌های موفق دخیل است، در آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری پیش آمده نیز مسئول است.

وی گفت: هنر ما در نظام اسلامی باید پرورش انسان‌های موفقی باشد که حریت، آزادی و عزت داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی به اختصاص بسته‌های معیشتی در قالب کمک‌های مؤمنانه به خانواده‌های زندانیان اشاره کرد و افزود: توجه به خانواده‌های زندانیان،  از آسیب‌های اجتماعی آینده جلوگیری می‌کند.

ملانوری اظهار داشت: مدیریت استان آماده است با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های داخل و خارج استان و در رأس آن روحانیون، فضا را به سمتی ببرد که مردم زندگی آرمانی، الهی و انسانی را تجربه کنند.

وی گفت: هر طرح فرهنگی که بتواند باعث حل یکسری از مشکلات مردم شود و در توسعه و پیشرفت استان مفید باشد، مورد حمایت مدیریت استان قرار می‌گیرد.

وی به لزوم توجه ویژه بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان به مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود اشاره کرد و افزود: در این راستا فعالیت‌هایی شروع شده که می‌طلبد با شتاب بیشتری ادامه یابد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با مشورت گرفتن از جامعه روحانیون، مشاور استاندار در حوزه روحانیون منصوب خواهد شد و آماده برگزاری نشست با روحانیون استان همچنین روحانیون مستقر در مشهد مقدس و قم هستیم.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی مدیریت حوزه‌های علمیه کشور هم در این نشست بر نقش مهم و موثر جامعه روحانیت برای حل مشکلات مردم تاکید کرد.

حجت الاسلام حسین ملانوری با بیان اینکه روحانیون در جامعه منشأ برکت هستند گفت: روحانیون با ارتباطی که با مردم دارند، می‌توانند مشکلات آنان را به مسوولان انتقال دهند و جامعه را به سمت پیشرفت هدایت کنند.

وی بر حضور نظام‌مند روحانیون در ادارات تاکید کرد و افزود: روحانیون با حضور در فضاهای اداری در اجرای فرهنگ غنی اسلامی نقش موثری دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها