شهید طارمی در کنار حاج قاسم سلیمانی به گوهری گرانبها دست یافته بود

تهران- ایرنا- همسر شهید طارمی محافظ شهید حاج قاسم سلیمانی که همراه سردار دلها به شهادت رسید، گفت:‌ ارتباط قلبی هادی با سردار سلیمانی طوری بود که انگار گوهری گرانقدر را پیدا کرده و به همین دلیل همه جا در کنارش بود تا گزندی به او نرسد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا از پایگاه خبری شاهد، مریم شریفی روز جمعه در آستانه سالگرد شهادت پاسدار شهید هادی طارمی اظهار داشت: ‌همسرم به حضرت زهرا (س) ارادت خاصی داشت و همزمانی اولین سالگرد شهادت هادی با ایام فاطمیه من را مدام به یاد علاقه همسرم به بی بی دو عالم می اندازد.

وی افزود:‌ هر وقت در خانه هیات می گرفتیم تاکید داشت تا در ابتدای جلسه روضه ای هر چند کوتاه برای حضرت زهرا (س) خوانده شود. روی انگشتر هادی حک شده «امیدوارم همسرم در آن دنیا با حضرت زهرا (س) محشور شود.» هر وقت مشکلی پیش می آمد هادی، یا زهرا (س) می گفت و از حضرت زهرا (س) می خواست تا گره را باز کند.

دلبسته سردار سلیمانی بود  

شریفی با بیان اینکه شهید طارمی از محافظان سردار سلیمانی بود و به او علاقه خاصی داشت، ادامه داد: همه انتظار دارند من اطلاعات زیادی درباره نشست و برخاست هادی با سردار سلیمانی داشته باشم اما چون کار هادی جنبه محرمانه داشت، خیلی درباره ارتباطش با سردار چیزی نمی گفت اما دلبسته سردار سلیمانی بود و علاقه عجیبی به این بزرگ مرد داشت.

همسر شهید طارمی با تاکید بر این که باید راه سردار سلیمانی را ادامه دهیم، درباره رابطه همسرش با سردار سلیمانی گفت: رابطه هادی با سردار سلیمانی طوری بود که انگار گوهری گرانقدر را پیدا کرده و به همین دلیل همه جا در کنارش بود تا گزندی به او نرسد. البته سردار سلیمانی انصافا" گوهری گرانقدر بود.

مردانگی اش نظیر نداشت

وی که سابقه زندگی مشترکش با هادی به ۱۵ سال می رسید و حاصل این زندگی مشترک دختری ۶ ساله به نام «محیا» است، ‌افزود:‌ هادی با هم سن و سال هایش تفاوت بسیار داشت. هادی عمیقا" به انقلاب و مقام معظم رهبری معتقد بود که این موضوع برای من اهمیت فراوانی داشت.

شریفی اظهار داشت: ‌در طول زندگی مشترک مان هیچ وقت از شغل پرخطر هادی گله نکردم و یادم نمی آید هادی کاری کرده باشد که دلم بشکند. بی اغراق می گویم که چشم پاکی، ایمان، راستگویی و تعهد هادی باعث شده بود تا وقتی به خواستگاری ام آمد، او را به عنوان شریک زندگی ام انتخاب کنم.

شهادت، آرزوی هادی بود

همسر شهید خاطر نشان کرد:‌ شهید طارمی بسیار شجاع بود و همین ویژگی باعث شده بود تا همیشه در کنار سردار دل ها باشد. شجاعت هادی مثال زدنی بود و اگر بگویم از هیچ چیز نمی ترسید اغراق نکرده ام. همیشه با توکل به خدا در برابر سخت ترین اتفاقات و مشکلات در زندگی می ایستاد و لبخند می زد. شهادت آرزوی هادی بود و خوشحالم که به خواسته قلبی اش رسید.

خاطره آخرین دیدار

شریفی با بغضی که در گلویش نشسته درباره خاطره آخرین دیدار با همسرش، گفت: هادی شب یلدای سال گذشته ایران نبود و وقتی برگشت چند روزی را در کنارمان ماند اما مثل همیشه نبود انگار که اخلاق و روحیاتش عوض شده باشد. دیگر قید و بند مادی نداشت و از این دنیا بریده بود. نمی دانم شاید می دانست که دیگر قرار نیست در این دنیا بماند و به زودی آسمانی می شود. امیدوارم همسرم در آن دنیا هم دعاگوی من و دخترم باشد.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از جمله هادی طارمی بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

پنتاگون وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق را با چندین موشک هدف قرار داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار جامعه