مدیرعامل شرکت گاز: حدود ۷۰ درصد البرزی ها پرمصرف هستند

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با بیان اینکه هزینه گاز مشترکان کمتر از ۲۰۰ متر مکعب در ماه رایگان است، اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد مشترکان گاز استان پرمصرف هستند.

حسین تقی نژاد  روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتظار می رود تمام مشترکان البرزی برای پیشگیری از قطعی گاز در فصل زمستان و اوایل بهار سال آینده ضمن مصرف بهینه با شرکت گاز همکاری بیشتری کنند.

وی ادامه داد: اگر هر مشترک ۲ درجه دمای منزل یامکان  تجاری را کاهش دهد،  زمستان را با کمترین مشکل قطعی گاز پشت سر خواهیم گذاشت.

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز گفت: با توجه به مصوبه هیات وزیران اگر هر مشتری در ماه‌های دی، بهمن و اسفند و ۱۵ روز اول فروردین ماه ۲۰۰ متر مکعب و کمتر از آن مصرف گاز داشته باشد گاز بهای  او رایگان خواهد بود ضمن آنکه مالیات و عوارض گازرسانی این مشترکان نیز بخشوده خواهد شد.
تقی نژاد با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد مشترکان البرز در دهک های یک ،‌۲ و سه هستند؛ یعنی میزان مصرف گاز آنها کمتر از ۲۰۰ متر مکعب است گفت: این تعداد شامل بخشودگی هزینه گازبها هستند.
وی اظهارداشت: دهک چهارم نیز اگر میزان مصرف گاز را کاهش دهند تا ۲۰۰متر مکعب مصرف قبوض آنان نیز رایگان می شود.

مدیرعامل شرکت گاز البرز از مشترکانی که در دهک چهارم قرار دارند خواست، در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

تقی نژاد گفت: اگر زمستان امسال مشترکان نسبت به سال های ۹۶ و ۹۷  به میزان ۱۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنند ۱۵ درصد تخفیف به آنها تعلق می گیرد و در صورتی که نسبت به زمان های مورد اشاره  اضافه مصرف داشته باشند ۱۵ درصد جریمه می شوند.

میزان مصرف گاز مشترکان البرز ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت : هفته گذشته میزان مصرف گاز در این استان نسبت به هفته های ماقبل ۱۰ درصد افزایش یافت که البته مردم در هفته جاری همکاری خوبی با شرکت گاز داشتند و مصرف را کاهش دادند.

وی اظهار داشت: از وزارت نیرو انتظار می رود با تجهیز نیروگاه ها به سیستم مصرف گاز مایع در مصرف سوخت گاز شهری صرفه جویی کند تا شاهد قطعی مشکل گاز مشترکان نباشیم.

مدیرعامل شرکت گاز البرز نیز از مردم خواست افزون بر گاز در مصرف برق  صرفه جویی کنند تا نیروگاه ها گاز کمتری مصرف کنند. 

شرکت گاز استان البرز حدود ۹۱۰ مشترک دارد و  ۴۰ هزار مشترک سالانه به مشترکان استان البرز اضافه می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها