سردار سلیمانی جلودار حرکت‌های مهم مردمی بود

اصفهان- ایرنا- رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان گفت: سردار سلیمانی جلودار حرکت‌های مهم مردمی در داخل و خارج از کشور بود.

حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا سبحانی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: پیش قدمی و حرکت افراد به دنبال او برای اقدامات مختلف انسانی مثل کمک به مردم در بحران‌های طبیعی و نظامی از ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی بود و این موضوع دستاوردهای زیادی داشت.

وی بیان‌ کرد: وقتی سردار دلها خود وارد میدان شده و مایه قوت قلب برای افراد دیگر و نیروهای تحت نظر می شد و بقیه هم با انرژی و توان کامل وارد میدان عمل می‌شدند.

به گفته رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، دشمن ستیزی به دلیل حضور در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس، مبارزه با استکبار جهانی و داعش و تشکیل جبهه مقاومت از ویژگی‌های این فرمانده ارشد سپاه قدس است.

وی دغدغه معیشت و زندگی مردم، مقاومت و شجاعت، ولایت‌مداری و اخلاق نیکو را از دیگر ویژگی‌ حاج قاسم سلیمانی برشمرد و اظهارداشت: همبستگی ملی در تشیع جنازه این سردار شهید نمونه‌ای از علاقه مردم به ایشان بود که این چنین به صحنه آمدند.

سبحانی با بیان اینکه مدافع حرم افتخار حاج قاسم بود، تصریح ‌کرد: سرافرازی جبهه مقاومت در نبرد با دشمنان ناشی از جسارت فرماندهی و همراهی سربازانش در این مسیر بود که با نترسی و روحیه بالا وارد میدان و به دل دشمن رفت.

وی با بیان اینکه روحیه فرماندهی و تاکتیک‌های او برای مسئولان کشور آمریکا مهم بود، گفت: به گفته آن ها وجود چنین فرماندهانی در آمریکا موجب موفقیت در پیشرفت تروریست و یا مبارزه با آن  می‌شد.

وی به اختلافات و مشکلات اربیل عراق اشاره و اضافه ‌کرد: نقش حاج قاسم سلیمانی در این خصوص برای همه محسوس و مردم آن منطقه به مساعدت این فرمانده  ایرانی اشاره داشتند.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند.

این حمله به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا صورت گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها