هفت هزار هکتار محصول در اراضی شیبدار لرستان کشت شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از سال ۹۶ تاکنون بیش از هفت هزار هکتار گونه های بادام، انجیر، انگور، زرشک، گل محمدی و سنجد در اراضی شیبدار لرستان کشت شد.

به گزارش ایرنا اسفندیار حسنی مقدم روز پنجشنبه در بازدید از طرح پنج هکتاری باغ انجیر احداث شده در اراضی شیبدار منطقه شرف شهرستان چگنی اظهار داشت: طرح توسعه باغات دیم در اراضی کم بازده کشاورزی و عرصه های تخریب شده منابع طبیعی با هدف درآمدزایی و ایجاد اشتغال جلوگیری از فرسایش و تثبیت خاک، ذخیره سازی روان آبها و همچنین استفاده از آب سبز انجام می‌شود.

وی افزود: برای سال جاری نیز پنج هزار هکتار شامل ٢ هزار هکتار توسط سازمان جهاد کشاورزی لرستان و سه هزار هکتار توسط اداره کل منابع طبیعی گونه‌های مختلف از قبیل بادام، انجیر، انگور، زرشک و گل محمدی مصوب شده است که در صورت تخصیص اعتبار اجرا می‌شود.

لرستان بین ۲.۹ تا سه میلیون تن تولید کشاورزی و باغی دارد، ۸۰۰ هزار هکتار زمین زراعی و  ۴۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ مثمر با تولید ۲۸۰ هزار تن ظرفیت بزرگی برای این استان محسوب می شود ودر حالیکه  پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ارزش  تولیدات کشاورزی لرستان در زیر بخش‌های زراعی، دامی و باغی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها