معاون دادگستری فارس: مردم باید طعم اجرای عدالت را حس کنند

لارستان-ایرنا- معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس گفت: مردم و به ویژه محرومان و مظلومان جامعه باید طعم اجرای عدالت و تامین امنیت را در رفتار و عملکرد مثبت یک قاضی و دستگاه قضایی بچشند و لمس کنند.

محسن زارعی، شامگاه پنجشنبه در آیین معارفه دادستان لارستان اظهار داشت: رویکرد و راهبرد اساسی دستگاه قضایی، تکریم ارباب رجوع و نگاه ویژه به محرومان و مظلومان جامعه است به گونه‌ای که آنان حس کنند، دستگاه قضایی بهترین ملجا و پناهگاه برای گرفتن و احقاق حق تضییع شده آنهاست.

وی، با بیان اینکه باید سعی شود که نه سرعت فدای دقت و نه دقت فدای سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها و پیگیری امور در دستگاه قضایی شود، گفت: در عین حال کمترین تعلل و یا سهل‌انگاری ممکن است بزرگ‌ترین خسارت‌ها را به همراه داشته باشد.

معاون دادگستری فارس اضافه کرد: پیشگیری از وقع جرم، تکریم و نگاه ویژه به مردم و محرومان باید همواره در اولویت کاری و امور دادستان‌ها به عنوان مدعی‌العموم قرار گیرد.

زارعی بیان داشت: پرونده‌هایی که از قبل در دادسرای شهرستان، واحد سرپرستی یا سایر شعب مانده و هنوز در نوبت رسیگی هستند باید در کمترین زمان ممکن برای آنها تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: یک قاضی و مدعی‌االعموم باید به همان میزان که ملجا و مایه آرامش مردم است با قاطعیت با مجرمان خطرناک، جرائم خشن، اراذل و اوباش و همچنین مفسدان اقتصادی نیز برخورد و فضا را هموراه برای مجرمان ناامن کند.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس، با بیان اینکه دادستان و مدعی‌العموم، مایه آرامش و پویایی جامعه است، بیان داشت: مجرمان باید از وجود دادستان ترس و وحشت داشته باشند و احساس ناامنی کنند و همچنین دادستان موجب امنیت و ارامش برای مردم و شهروندان باشد.

زارعی ادامه داد: رسیدگی به امور زندانیان، استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان و کمک به حل مسائل و مشکلات خانواده‌های زندانیان ، نظارت بیشتر و توام با همفکری و هم افزایی برعملکرد ضابطان عام و خاص دستگاه قضایی و نیز بهره گرفتن از ظرفیت روحانیت و توجه ویژه‌ به موضوع جهش تولید و رونق واحدهای تولیدی از دیگر اولویت‌های اساسی دستگا قضایی در استان فارس و به ویژه شهرستان لارستان است.

دادستان جدید لارستان نیز در این آیین گفت: دادستانی برای پیشگیری از وقوع جرم، دارای وظایف خطیری در عرصه‌های مختلف از جمله مسائل اقتصادی، امور مربوط به افراد بی‌سرپرست، تعقیب مجرمان، کشف جرایم و اجرای احکام است.

رسول ابراهیمی افزود: بدون شک تحقق این امور در سایه همکاری، همیاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌ها و همراهی مردم و شهروندان با مجموعه قضایی ممکن خواهد بود.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی و دادستانی برای تامین امنیت و آرامش جامعه، نیازمند همکاری و همیاری همه مسوولان این شهرستان، اعم از ائمه جمعه، فرماندار، روحانیت و همکاران و ضابطان قضایی است.

در ادامه این آیین، رسول ابراهیمی به عنوان دادستان لارستان معرفی و از خدمات ابوذر رنجبر دادستان پیشین این شهرستان قدردانی شد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۸۷ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها