وزیر صنعت، معدن و تجارت فردا به استان آذربایجان شرقی سفر می‌کند

تبریز- ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفرهای استانی خود فردا جمعه به استان آذربایجان شرقی سفر می‌کند تا ضمن بهره برداری و بازدید از چند طرح صنعتی، با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در این استان دیدار کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، بازدید از چند واحد صنعتی از جمله مجموعه صنعتی تراکتورسازی، شهرک صنعتی تخصصی شیشه، مجموعه صنایع سهند جام و مجموعه فولاد صائب عجبشیر از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت در روزهای جمعه و شنبه خواهد بود.

علیرضا رزم حسینی در این بازدیدها، همانند سفرهای قبلی از نزدیک در جریان مهمترین مسائل روند تولید و مشکلات واحدهای صنعتی قرار خواهد گرفت و برای آنها تصمیمات لازم را در صورت نیاز اتخاذ خواهد کرد.

وی همچنین در جلسه با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و همچنین مجمع نمایندگان استان در استانداری آذربایجان شرقی، مهمترین مسائل پیش روی حوزه صنعت، معدن و تجارت را در آن استان مورد بررسی قرار خواهد داد.

افتتاح واحد صنعتی تبلت در مراغه، بهره برداری از واحد فولادی آذر حدید، کلنگ‌زنی طرح توسعه فولاد شاهین، افتتاح واحد صنعتی فرآوری کشمش در شهرستان بناب و افتتاح خطوط تولید جدید صنایع غذایی شیرین عسل (واحد شماره دو) در شبستر از دیگر برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر خواهد بود.

استان آذربایجان شرقی ، چهار هزار واحد صنعتی فعال با اشتغال مستقیم ۱۲۰ هزار نفر با حجم سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان را دارا بوده و از لحاظ تعداد رتبه پنج و از نظر حجم سرمایه گذاری رتبه هشت کشور را به خود اختصاص داده است .

۹۰ در صد فعالیت بخش صنعت استان آذربایجان شرقی با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام گرفته است و در این زمینه به عنوان استان شاخص در کشور محسوب می شود .

استان آذربایجان شرقی رتبه اول ذخایر معدنی با حدود ۸/۵ میلیارد تن ذخیره معدنی را به خود اختصاص داده است .

همچنین در بخش امور بازرگانی و توسعه تجارت استان آذربایجان شرقی صادرات سالانه حدود سه میلیارد دلاری به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا را دارد.

    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها