۱۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۱
کد خبرنگار: 3117
کد خبر: 84168998
۴ نفر

برچسب‌ها

نماد جدید شهید سلیمانی در باغملک نصب شد

اهواز - ایرنا - رییس شورای شهر باغملک گفت: اِلمان (نماد) شهری جدید سردار شهید قاسم سلیمانی در این شهر نصب شده است.

محمد پیکارزاده پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این نماد جدید شهری با مساحت ۲۴ متر مربع و دارای ۴ ضلع، به صورت منحصر به فرد در کشور، منقّش به تصاویر شهید سلیمانی جایگزین تندیس قبلی شد و همزمان با سالروز وی رونمایی میشود.

وی شهید سلیمانی را یک چهره فراملی خواند و افزود: چهار تصویر شهید سلیمانی در این اِلمان منظور شده و هریک به ابعاد ویژه شخصیتی او از جمله پیروی از ولایت، خوش خُلقی، استکبار ستیزی و اندیشمندی اشاره دارد.

پیکار زاده تصریح کرد: کاشی کاری این نماد شهری توسط استادکاران ماهر استان اصفهان با مواد مرغوب و ماندگاری بسیار زیاد طراحی و ساخته شد و با بودجه ای کمتر از پنجاه میلیون تومان ساخته شد.

رییس شورای  اسلامی شهر باغملک با اشاره به سرنوشت تندیس پیشین نصب شده در میدان چهارده معصوم(ع) این شهر توضیح داد: تحویل گرفتن نماد قبلی به صورت بسته بندی و در ساعات پایانی شبِ پیش از نصب و اعتماد اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری به پیمانکار قبلی پروژه موجب شد تا رضایتمندی همشهریان فراهم نشود و چند ساعت پس از نصب جمع آوری شد.

وی تصریح کرد: در ابتدا تصمیم داشتیم تا تندیس را اصلاح و ترمیم کنیم اما بخشنامه وزارت کشور مبنی بر عدم نصب تندیس، راه ترمیم را برای ما بست و هم‌اینک در یکی از انبارهای شهرداری نگهداری می شود.

پیکارزاده هزینه ساخت تندیس پیشین را تقریبا پنجاه و پنج میلیون تومان عنوان کرد و افزود: دایره حقوقی شهرداری درپی بازپس گیری هزینه طراحان و سازندگان تندیس پیشین از طریق مراجع قضایی و بازگرداندن مبالغ پرداخت شده به شرکت شیرازی است.

رییس شورای شهر باغملک به تکمیل شدن پروژه میدان چهارده معصوم(ع) با نصب یادبود سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: اصلاح شیب میدان، تکمیل آب‌نماها و نور پردازی میدان به زودی انجام می گیرد و تا پایان دوره شورای پنجم به بهره برداری می رسد.

پیکارزاده در بخش دیگر این‌ گفت و گو با اشاره به اختلاف نظرهای پیشین اعضای شورای شهر و از دست دادن فرصت ها اظهار داشت: در حال حاضر همه اعضای شورا همدل و هم‌نظر به دنبال استفاده از مجال باقی مانده و تکمیل پروژه هایی چون بلوار انتهای لاله ها، بهسازی مسیر بلوار مدرس به محله کار و دانش و احداث راه بهشت زهرا به بیمارستان شهید طباطبایی هستند.

شهر باغملک در ارتفاع ۹۱۷ متری سطح دریا، دارای میانگین دمای سالانه۲۴درجه سانتیگراد و بارش سالانه۵۰۰ میلی‌متر در فاصله ۱۲۵ کیلومتری اهواز در شرق خوزستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها