کاردار ایران: شهیدان سلیمانی و المهندس رهبران مبارزه باتروریسم بودند

بغداد – ایرنا- کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس و «حاج ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق را رهبران مبارزه با تروریسم توصیف کرد و گفت که این عزیزان به الگوی مقاومت، ایثار و مبارزه با تروریسم برای جوانان تبدیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «موسی علیزاده طباطبایی» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران امروز ( پنجشنبه ) در سخنانی در مراسم نخستین سالگرد گرامیداشت فرماندهان شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «حاج ابومهدی المهندس» که در مجمع فرهنگی «الابرار» در بغداد برگزار شد، به تشریح نگاه راهبردی این شهید به منطقه پرداخت و تصریح کرد: امنیت و توسعه کشورهای منطقه برای سردار شهید سلیمانی مهم بود و ایشان نقش بسیار بزرگی در کمک به امنیت منطقه داشتند و معتقد بودند که ما با ثبات و امنیت نهادینه شده در منطقه می توانیم به توسعه مناسب اقتصادی برسیم.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی همیشه تأکید فراوانی داشتند که امنیت کشورهای منطقه به هم پیوسته است و ما باید در مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل و صهیونیست ها و در مبارزه با تروریسم، امنیت را برای منطقه به ارمغان بیاوریم و سپس برای رشد و توسعه و پیشرفت منطقه و داشتن یک منطقه با ثبات و توام با رفاه گام های بلندی برداریم.

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هدف بزرگ سردار شهید سلیمانی به خوبی دنبال می شد و ایشان در مسیر تأمین امنیت حداکثری منطقه ما - یعنی منطقه غرب آسیا و جهان اسلام - مورد دشمنی آمریکا قرار گرفت و توسط آمریکایی ها به شهادت رسید.

وی افزود: آمریکا به خوبی فعالیت های ایشان را درک می کرد و چون واشنگتن می خواست کشورهای منطقه ما توسعه اقتصادی نیابند و همیشه در اختلاف و درگیری باشند و موفقیت برنامه های حاج قاسم به معنای خاورمیانه ای با ثبات آرام و دارای توسعه اقتصادی پایدار بود، از این رو، این سردار شهید و همفکرانش را دشمن برنامه های خود می دانست.


تعمیق اخوت دو ملت

 طباطبایی سپس به نقش فرماندهان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در پیوند هرچه بیشتر دو ملت ایران و عراق و مبارزه با ناامنی در منطقه اشاره کرد و گفت: حاج ابومهدی و حاج قاسم نقش مهمی در تعمیق اخوت بین مردم دو کشور ایفا کردند.

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران افزود: این دو شهید نقش مهمی را در مبارزه با ناامنی در منطقه داشتند که نمونه آن را در مجاهدت این دو بزرگوار در مبارزه با تروریست های داعش دیدیم و این عزیزان رهبران مبارزه با تروریست بودند و قربانی بزرگترین تروریست شدند.

وی گفت: اقدام یزید زمان ما در به شهادت رساندن دو الگو و رهبر مقاومت و پیروزی یعنی حاج قاسم و حاج ابومهدی بزرگترین اشتباه راهبردی آمریکا در منطقه غرب آسیا بود.

طباطبایی تصریح کرد: این اقدام جنایتکارانه ماهیت واقعی آمریکا را علیرغم شعارهای زیبایی که می دهد، نشان داد زیرا برخلاف قوانین و مقررات بین الملل دو مقام رسمی جمهوری اسلامی ایران و عراق را به شهادت رساند که یکی مهمان رسمی عراق و دیگری میزبان وی بود و هر دو از مقامات عالی دو کشور بودند. این اقدام نشان داد که آمریکا بر خلاف ادعاهایش به قوانین و مقررات بین المللی پایبند نیست و سیاست این کشور براساس قانون جنگل است.

وی این اقدام جنایتکارانه را باعث برملا شدن بیشتر ماهیت واقعی پوشالی آمریکا و تبلیغات دروغین این کشور دانست و گفت که این امر باعث روشنگری مردم منطقه ما شد و بسیاری از کسانی که با تبلیغات دروغین پنهان آمریکا و ... به گروههای تروریستی پیوسته بودند، به ماهیت واقعی تحولات منطقه پی بردند.

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که با حضور شماری از شخصیت های سیاسی از جمله «نوری المالکی» نخست وزیر اسبق عراق و شخصیت های دینی و عشایری و گروهی از نخبگان جامعه عراق برگزار شد،تصریح کرد: آمریکا با کمک صهیونیست ها سال ها تبلیغات شیعه هراسی و ایران هراسی می کرد تا مردم منطقه را بر علیه جمهوری اسلامی ایران تحریک کند اما اقدام تروریستی آمریکا موجب شد تا این سیاست شکست بخورد و برکت خون این شهیدان، مردم کشورهای منطقه را با هم بیشتر نزدیک کرد.

ژرفای توطئه صهیونیست ها و آمریکایی ها 

طباطبایی خاطرنشان کرد: مردم منطقه و جهان اسلام به عمق توطئه صهیونیست ها و آمریکا در ایجاد گروه‌های تکفیری و تروریستی پی بردند و پیوستن به این گروه بشدت کاهش یافت زیرا بسیاری متوجه شدند که دلیل این اقدام ترامپ، انتقام آمریکا از شکست داعش توسط راهبرد این دو فرمانده مهم پیروزی می باشد.

طباطبایی به مراسم تشییع میلیونی پیکرهای فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس در عراق و ایران اشاره کرد و گفت: تشییع جنازه باشکوهی که در شهرهای عراق و ایران از این عزیزان شد، موجب گردید که مردم دو کشور همسایه بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شوند.

وی همچنین به تاثیر فرماندهان شهید بر جوانان منطقه اشاره کرد و گفت: شهادت این دو عزیز مکتب آنها را بیش از پیش در بین جوانان مسلمان نهادینه کرد و این عزیزان، به عنوان الگوی مقاومت، ایثار و مبارزه با تروریسم برای جوانان ما تبدیل شدند و این مسیر با قوت ادامه خواهد یافت و این عزیزان و راهبرد آنها بیش از پیش برای مردم و آزادگان جهان، منطقه و دو کشور شناخته شد و راهشان با قدرت ادامه خواهد یافت.

 پیگیری حقوقی و قضایی 

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران همچنین با تاکید بر پیگیری حقوقی و قضایی عاملان و آمران ترور سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یاران این عزیزان افزود که به خواست خداوند در آینده نزدیک دستگاه قضایی و دادگاه رسیدگی به ترور سردار سلیمانی، رأی قاطع و تأثیر گذاری را صادر خواهد کرد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به  این اقدام تروریستی کاخ سفید، بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار جهان