چند نقطه از حوزه انتخابیه چابهار به شهر و بخش ارتقا می‌یابند

چابهار- ایرنا- نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: چند نقطه از حوزه انتخابیه چابهار به شهر و بخش تبدیل می‌شوند و مردم شاهد توسعه بهتر و رفع محرومیت‌ها خواهند بود.

معین‌الدین سعیدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح ارتقای بخش زرآباد به شهرستان و دهستانهای پیرسهراب، سورو و کهیر به بخش برای تصویب از سوی وزارت کشور به دولت ارجاع شده است.

وی با قدردانی از تلاش های دولت به دلیل توجه به محرومیت زدایی از مناطق مختلف جنوب بلوچستان، اظهار امیدواری کرد که پیشنهاد وزارت کشور در جلسات آتی دولت به تصویب رسیده و در سفر آینده معاون اول رییس جمهوری به استان اعلام شود. 

 وی با تشریح جدیدترین تغییرات تقسیمات کشوری در حوزه جنوب بلوچستان، خاطرنشان کرد: شهرستان زرآباد شامل ۲ بخش مرکزی و سورو و دهستان های اسماعیل چات و تنبلان خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش کهیر در کنارک مشتمل بر دهستان تنک، دهستان بانسنت در بخش مرکزی کنارک، بخش پیرسهراب چابهار مشتمل بر دهستان بجار بازار، دهستان وشنام دری در بخش مرکزی چابهار وارتقای روستای بریس دشتیاری به شهر بزودی انجام می شود.

سعیدی افزود: در یک سال اخیر دولت تلاش های زیادی برای عمران و آبادانی مناطق مختلف سیستان وبلوچستان انجام داده که از جمله آنها ارتقای دشتیاری به شهرستان، افتتاح رسمی مرز ریمدان، تقویت زیرساختهای ریلی، جاده ای و همچنین تلاش برای افزایش پوشش تلفن و اینترنت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها