استاندار کرمانشاه از وضعیت سرانه بیمه تامین اجتماعی استان انتقاد کرد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه از وضعیت سرانه بیمه تامین اجتماعی در استان انتقاد کرد و خواستار رسیدگی فوری به موضوع و رفع موانع پیش رو برای افزایش آن شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهارداشت: طبق آمار بیمه شدگان تامین اجتماعی در کشور کرمانشاه جایگاه مناسبی ندارد و جزو استان های آخر کشور به حساب می آید.

وی با بیان اینکه جایگاه فعلی کرمانشاه در شان مردم استان نیست، افزود: استان های برتر نیز شاید در ابتدا مشکلاتی داشته اند اما با ارایه راهکارهای منطقی توانسته اند آنها را مرتفع و شرایط خوبی برای خود رقم بزنند.

بازوند تصریح کرد: زمانی که فردی پشتوانه بیمه نداشته باشد از ابتدایی ترین حقوق خود محروم و انگیزه چندانی هم پیدا نمی کند و اگر بحرانی هم مانند کرونا اتفاق بیفتد و دولت تسهیلاتی درنظر بگیرد از آن محروم خواهد ماند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: نمونه اخیر آن را می توان تسهیلات درنظر گرفته شده از سوی دولت پس از شیوع کرونا اشاره کرد، جایی که بیش از ۱۱ هزار نفر برای دریافت مقرری بیکاری ثبت نام کردند درحالی که طی بررسی های بعمل آمده مشخص شد حدود پنج تا ۶ هزار نفر آنها بیمه بودند.

وی گفت: این شرایط به ضرر استان و کارگران و کارمندانی است که بیمه نشده اند و همین موضوع است که ما را جزو استان های آخر کشور قرار داده است.

بازوند در پایان با اشاره به توانمندی استان در زمینه کشاورزی، گفت: بیمه کردن این افراد باید در دستور کار قرار گیرد تا با خیالی آسوده و دغدغه مندی کمتری به کار تولید بپردازند.

در استان کرمانشاه ۷۶۵ هزار نفر معادل ۳۹.۲ درصد زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها