اجرای طرح "مدیریت ریسک ایمنی برخورد" در فرودگاه کیش

کیش-ایرنا- مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از اجرای طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد در فرودگاه بین المللی کیش با هدف افزایش ایمنی پروازها خبر داد.

علی عرب امروز گفت: این  از طرح براساس دستورالعمل های بین المللی (ICAO) و سازمان هواپیمایی کشوری و اجرای بخشنامه فرآیند "مدیریت ریسک ایمنی برخورد پرندگان و حیوانات" انجام می شود.

وی برقراری حمل ونقل هوایی ایمن در فرودگاه بین المللی کیش، تامین ایمنی پروازها و جلوگیری از برخورد پرنده ها و حیوانات با هواپیما، تأمین سلامت مسافران و پیشگیری از خسارات و تلفات احتمالی را از جمله اهداف اجرای این دستورات عنوان کرد.

 عرب در ادامه افزود: طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد با آهوان در فرودگاه بین المللی کیش و انتقال آهوها از محدوده فرودگاهی به بیرون محوطه فنس کشی شده، با هدف حفظ زندگی آهوان کیش و جلوگیری از مخاطرات پروازی انجام شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش گفت: این آهوان پیش از نو سازی و ترمیم حصار فرودگاه داخل محدوده شده بودند و پس از بازسازی و تکمیل فنس کشی، امکان ورودآنها به محدوده فرودگاهی وجود نخواهد داشت.

 عرب با اشاره به اینکه عملیات جمع آوری آهوان از مرداد سال ۹۷ تا کنون انجام شده است افزود: تاکنون ۲۵۰ رأس آهو به روش جَرگه ای و با موتورسیکلت های تریل آفرود با حضور کارکنان اداره محیط زیست از محوطه داخلی فرودگاه بین المللی کیش جمع آوری و به بیرون از فرودگاه منتقل شده اند و در تمامی طرح های اجرا شده حفاظت از آهو و سلامت آن مد نظر بوده است.

وی تصریح کرد: برخورد حیوانات و پرندگان با هواپیما امری اجتناب ناپذیر است و این طرح برای کاهش حوادث و حفظ جان و حیات آهوان ایرانی به اجرا درآمده است.

عرب با تاکید بر نگاه توسعه‌ای این شرکت دراجرای طرح های مختلف گفت: مصمم هستیم تا با افزودن فناوری های جدید فرودگاهی زیرساخت های مناسب ایمن‌سازی پروازها و حمل ونقل هوایی ایمن را در فرودگاه بین المللی کیش فراهم کنیم.

لازم به ذکراست جزیره کیش دارای بیش از ۷۵۰ راس آهو از گونه موسوم به گازلا بوده که در لیست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت از محیط زیست به عنوان گونه آسیب پذیر ثبت شده است و علاوه بر جزیره کیش در مناطق مختلف کشور نیز اقدامات حفاظتی برای این گونه از آهوان در حال اجرا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها