برخی روستاهای دشتیاری و چابهار تا ۲ هفته آینده به اینترنت متصل می‌شوند

چابهار- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برخی روستاهای تابعه شهرستانهای دشتیاری و چابهار تا ۲ هفته آینده به اینترنت متصل می‌شوند تا بخش مهمی از مشکلات این حوزه مرتفع شود.

محمدجواد آذری‌جهرمی روزپنجشنبه در ادامه سفر به جنوب سیستان وبلوچستان به اتفاق سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء از روستاهای چابهار و دشتیاری و کنارک بازدید و خاطرنشان کرد: ۲۰۴ کیلومتر از روستاهای شهرستان دشتیاری و بخش مرکزی به فیبر نوری مجهز می شوند.

وی افزود: هم اینک ۱۳۰ کیلومتر فیبر نوری به صورت هوایی وجود دارد که بصورت زمینی اجرایی خواهد شد و بزودی ۷۴ کیلومتر نیز بر توسعه شبکه اضافه خواهد شد.

وی از مسیرهای خط فیبرنوری شهرستانهای چابهار و دشتیاری از جمله بخش های پلان، مرکزی و باهوکلات و دهستان پیرسهراب بازدید و بر تسریع و تکمیل پروژه های تلفن و اینترنت تاکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بازدیدهای میدانی و حضور در روستاها بهتر می توان مشکلات ارتباطی را پیگیری و مرتفع کرد.

وی از همراهی استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل ایرانسل و نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار، دشتیاری، کنارک، نیکشهر و قصرقند و فرمانداران جنوب سیستان وبلوچستان قدردانی کرد.

وی در جمع مردم بخش باهوکلات گفت: تا دو هفته آینده از طریق شرکت ایرانسل برخی روستاهای اطراف به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا می کنند.

وی با اشاره به راه اندازی چهار اداره پست جدید در سطح استان، گفت: از پنج هزار روستایی که قرار است تا پایان امسال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پر سرعت مجهز شوند یکهزار و ۲۰۰ روستا متعلق به سیستان و بلوچستان است.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همراه اول ۵۰۲ سایت و ایرانسل ۱۴۳ سایت در روستاهای سیستان و بلوچستان احداث می کنند و علاوه بر این شبکه فیبر نوری با ۳۲ رینگ طراحی شده است و بزودی شبکه ارتباطی سیستان و بلوچستان از پایدارترین شبکه های کشور می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها