شمار بستری‌های کرونایی در زنجان به کمتر از ۲۰۰ مورد رسید

زنجان - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در زمان حاضر با توجه به روند تدریجی کاهش ابتلا به کرونا در استان ۱۹۱ بیمار در بیمارستان‌های استان زنجان بستری هستند که ۱۲ مورد از این آمار مربوط بستری های روز گذشته است.

دکتر علیرضا آرمانی کیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۲ هزارو ۱۲۱ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۶ هزار و ۵۷۸  نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و پنج هزارو ۴۱۲ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسؤول ادامه داد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک ۱۸ هزارو ۳۲۰ نفر است.

وی اظهار داشت: با تمهیدات انجام گرفته و افزایش ۲ برابری شمار مراکز ۱۶ ساعته در این استان تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کووید -۱۹ بر اساس تست آزمایشگاهی به ۳۵ هزارو ۵۴۳ نفر رسید که ۶۲ مورد آن آمار روز گذشته را شامل می شود.

آرمانی کیان افزود: طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزارو ۹۷ در استان زنجان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که ۲ نفر از آنان آمار روز گذشته است. 

وی یادآوری کرد: در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های این استان روند نزولی به خود گرفته است که برای کنترل هر چه بهتر این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی عموم امری مهم و ضروری است.

این مسوول خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام گرفته حداکثر یک هزارو ۲۰۰ تخت برای این بیماران در نظر گرفته شده که در زمان حاضر مجموع ظرفیت تخت های بیمارستانی به حدود ۲ هزارو ۲۰۰ تخت رسیده است.

به گفته وی، ۸۵ درصد از مراجعین کووید- ۱۹ دارای علائم متوسط تا خفیف هستند، ۱۰ درصد با علائم به نسبت شدید، نیاز به مراقبت‌های بیمارستانی داشته و سطح بندی می شوند اما حدود پنج درصد با وضعیت وخیم، در مراکز آی سی یو تحت مراقبت های لازم قرار می گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها