۲۵۰ میلیارد ریال تجهیزات فردی مدافعان سلامت قم تامین شد

قم-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه تجهیزات فردی مدافعان سلامت قم تامین شده است، گفت: تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال وسایل حفاظت فردی توسط این دانشگاه تهیه و در اختیار مدافعان سلامت قمی قرار گرفته است.

به گزارش روز پنج شنبه  ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی قم، بابک فرزین نیا در همین رابطه افزود: تلاش شده که مراکز تابعه در انجام ماموریت های خود بخصوص در فعالیت مقابله با کرونا پشتیبانی مناسبی داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم، ادامه داد: نگاه معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی قم در همه ادوار همواره نگاه جامع برای رشد متوازن همه ارکان دانشگاه بوده است.

وی اظهار داشت: در دوران مقابله با کرونا نیز با انجام کار گروهی تلاش شد ماموریت های محوله به نحو احسن به سرانجام برسد.

فرزین نیا یادآور شد: در کنار این اقدامات به منظور ایجاد فرصت استراحت و ایجاد انگیزه خط مقدم مقابله با این بیماری  کاهش ساعت کاری بیست درصدی در واحدهای مواجه مستقیم و ده درصدی برای بقیه سایرکارکنان در نظر گرفته شد.

وی عنوان کرد: همچنین دستورالعمل مرخصی های تشویقی نیز مصوب گردید تا کارکنان درخدمت به مردم قم توانمندتر باشند.

پس از چند ماه وضعیت قرمز و فوق قرمز کرونایی در قم، این استان از نیمه آذرماه در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفته بود که‌ با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم، از ۶ دی ماه جاری در وضعیت «زرد» قرار دارد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌ عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به ‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.                    

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها