سفارت ایران در کرواسی:ملت‌های منطقه سردار سلیمانی را فراموش نخواهندکرد

تهران - ایرنا- سفارت ایران در کرواسی در بیانیه ای به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی تاکید کرد: آن شهید سرافراز به خاطر شجاعت، هوشمندی سیاسی و نقش بی‌نظیرش در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در یاد ملت‌های منطقه خواهد ماند.

به گزارش روز پنجشنبه گروه سیاسی ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کرواسی با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی در سالگرد ترور بزدلانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: این جنایت که با دستور مستقیم رییس جمهوری آمریکا انجام شد، نمونه واقعی تروریسم دولتی است و ملت ایران حتما عاملان را به پای میز محاکمه و اجرای عدالت خواهد کشاند.

در این بیانیه که برای نمایندگی‌های دیپلماتیک، دفتر نهادهای بین‌المللی و همچنین رسانه‌های مستقر در کرواسی ارسال شده، آمده است: سرلشکر شهید سلیمانی قهرمان سرافراز مبارزه با تروریسم داعشی در منطقه، ژانویه ۲۰۲۰ و اندکی پس از ورود به شهر بغداد برای دیدار با نخست وزیر عراق در حمله تروریستی نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد ترور شد. ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده رسما مسئولیت این حمله تروریستی را که داعش از انجامش عاجز بود، بر عهده گرفت، و این نمونه ای واقعی از تروریسم دولتی است.

سفارت ایران در کرواسی به اشاره به اینکه «گزارشگر ویژه سازمان ملل این ترور را غیرقانونی و نقض قوانین بین الملل دانست و نخست وزیر وقت عراق هم سرلشکر سلیمانی را میهمان رسمی دولت عراق و ترور ایشان را جنایت واقعی و نقض استقلال و حاکمیت ملی عراق خواند» افزوده است: سردار سلیمانی به خاطر شجاعت، هوشمندی سیاسی و نقش بی نظیرش در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در یاد ملتهای منطقه خواهد ماند.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است که ملت ایران هرگز این اقدام جنایتکارانه دولت آمریکا را فراموش نخواهد کرد و آمران و عاملان آن را حتما به میز محاکمه و اجرای عدالت خواهد کشاند.

به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت صبح روز جمعه ۱۳دی‌ماه سال ۹۸ در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار سیاست