افزایش آمار مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

ایرنا یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر در روز های اخیر در این استان نشان می دهد که به سمت پیک خطرناک بیماری کرونا می‌رویم.

به گزارش ایرنا حسین کلانتری روز پنجشنبه نشست استانی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: قرار گرفتن کهگیلویه و بویراحمد در همسایگی استانهای فارس و بوشهر با وضعیت قرمز، شرایط را برای این استان نگران کننده کرده است.

وی افزود: با همکاری خوب مردم و اعمال محدودیت ها شرایط شهر های کهگیلویه و بویراحمد به جز بویراحمد و کهگیلویه درزمینه کرونا، بهترین وضعیت را در کشور داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با همکاری مردم و رسانه ها می توانیم با کمترین تلفات از پیک کرونا عبور کنیم.

کلانتری عنوان کرد: مطب‌های پزشکی که دستورالعمل‌ها  را رعایت نمی‌کنند بسته شوند و ‌آن هایی هم که خوب عمل می‌کنند تشویق شوند.

وی در خصوص آمار مبتلایان  در شهرستان بویراحمد ابراز داشت: به نسبت جمعیت و تعداد مبتلایان در بویراحمد تعادل وجود دارد اما روند افزایشی سرعت دارد و درچنین وضعیتی به شرایط قرمز برخورد می‌کنیم.

کلانتری با بیان اینکه در بدترین شاخص‌های کرونایی بهترین وضعیت را در حال حاضر در کشور داریم عنوان کرد: اگر این موقعیت را حفظ نکنیم ضرر و زیان جبران ناپذیری را متحمل خواهیم شد.

وی ابراز داشت: متاسفانه آمار های بالای مرگ و میر و مبتلایان در روز های گذشته برای  برخی افراد درس عبرت نشده و توصیه های بهداشتی را جدی نمی گیرند.

وی گفت: در اجرای دستورالعمل های بهداشتی به نقطه خوبی رسیده‌ایم نباید بگذاریم کاهش پیدا کند دستگاه‌های موفق را باید معرفی کرد و در شهرستان‌ها هم هر دستگاه که خوب رعایت کرد تشویق شود و آن‌هایی که ضعیف هستند را معرفی کنید تا توبیخ را خودم امضا کنم و اگر ادامه پیدا کرد مدیران نالایق را برکنار کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد پاساژها و پایانه های مسافربری و مکان های پر رفت و آمد هم گفت: با بازدیدهای مستمر از این مکان ها با افراد متخلف برخورد جدی شود.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دستگاه تولید ماسک صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد برای تامین نیاز مردم راه اندازی می شود.

کلانتری در خصوص کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا ابراز داشت : بازاریان برزای جبران خسارت واحد های صنفی در فرصت باقی مانده نام نویسی کنند.

وی افزود: با وجود برخورد های صورت گرفته در خصوص مراسم های عروسی و عزا اما همچنان این موضوع در افزایش شمار مبتلایان بیشترین تاثیر را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها