۱۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۹
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 84168881
۰ نفر

برچسب‌ها

گاز به سه روستای فیروزکوه رسید

تهران_ ایرنا_ مراسم گاز رسانی به سه روستای شهرستان فیروزکوه/ امروز/ پنجشنبه برگزار شد و مردم روستاهای ورسخواران، طهنه و دریابک از نعمت گاز برخوردار شدند.

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه شامگاه پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: بهره‌برداری از طرح گازرسانی به این روستاها به طول ۱۱۵۰۰ متر پلی اتیلن و ۳۸۰۰ متر فلزی شبکه، حدود چهار میلیارد تومان هزینه شده است.

ابوالقاسم مهری افزود: امروز شاهد بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به سه روستای ورسخواران، طهنه و دریابک از بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه بودیم که با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان تهران، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان و مردم به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: این پروژه از پروژه هایی بود که دولت تلاش داشت که هر چه سریعتر به نتیجه برسد، که با همت مسئولان و مشارکت شورا و دهیاران به نتیجه رسید.

مهری ادامه داد: با احداث یک ایستگاه تحلیل فشار گاز  به میزان ۱۲ کیلومتر خط تغذیه و همینطور با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان این پروژه به سرانجام رسید.

این مسئول اضافه کرد: از آنجا که دولت مصمم است که در برنامه گازرسانی به روستاهای باقی مانده تا پایان این دولت همه روستاها به سرانجام برسد، روستاهایی که ما در بخش ارجمند داریم سه روستا است.

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: عملیات این سه روستا نیز در دستور کار است و امیدواریم تا سال آینده عملیات گاز رسانی به روستاهای سلمان از دهستان دوبلوک و روستاهای کهریز و بهانک از دهستان قزقانچای از بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه را به سرانجام برسانیم و جشن پایان گازرسانی به روستاهای بخش ارجمند را در این بخش از شهرستان فیروزکوه شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: در بخش مرکزی هم تعدادی روستا در دست اجرا برای گازرسانی داریم که حدود ۱۴ روستا در دهستان پشتکوه بخش مرکزی که الان در دست اجرا است و با اندک اقدامات باقی مانده میتوانیم این وعده را بدهیم که انشاالله شاید تا پایان امسال همان را به پایان برسانیم و مردم عزیز آن دهستان هم از نعمت گاز طبیعی برخوردار بشوند و حدود سه روستا هم در دهستان حبله رود آماده بهره‌برداری داریم که آن هم تا دو ماه آینده آماده است.

مهری تاکید کرد: روستاهای محمودآباد، دمی آقا و همینطور روستای کبوتر دره از دهستان حبله رود هستند که بخش اعظمی از پروژه به اتمام رسیده و امیدواریم که تا پایان سال آن روستاها را هم در کنار ۱۴ روستای دهستان پشتکوه به بهره‌برداری برسانیم.

شهرستان فیروزکوه با ۳۴ هزار نفر جمعیت در شمال شرق تهران قرار دارد.

این شهرستان نقطه اتصال سه استان تهران، سمنان و مازندران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها