فرهنگ مواسات پس از کرونا هم ادامه خواهد یافت

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین فرهنگ مواسات را از سفارش‌های اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست و گفت: پس از پایان عمر ویروس کرونا این فرهنگ توسط مردم خیر و نیکوکار کشور نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی بعداظهر پنجشنبه در بازدید از فعالیت‌های جهادی مسجد صاحب الزمان (عج) قزوین در طرح سلام همسایه قرارگاه جهادی شهید سلیمانی با بیان اینکه فتنه‌ها ابزار آزمایش هستند، اظهار داشت: براساس آیات قرآن کریم هر اتفاقی که در زندگی رخ می‌دهد به معنای فتنه است و در واقع زندگی به معنای کوره آزمایشی است که انسان را در معرض ذوب و خالص شدن قرار می‌دهد.

وی افزود: ویروس کرونا هم یکی از آزمایشاتی است که انسانیت و نوعدوستی ما را در شرایط بحرانی مورد آزمایش قرار می‌دهد و بیانگر آن است که چقدر به دنبال منافع خود بوده یا اینکه برای دیگران هم ارزش قایل هستیم.

امام جمعه قزوین دوران دفاع مقدس را هم نوعی آزمایش برشمرد که ناخالص‌ترین و خالص‌ترین افراد در آن مشخص شدند، تصریح کرد: اکنون هم که ما در این وضعیت قرار گرفتیم در حقیقت توانمندی‌هایی که مردم، جامعه، مساجد و نیروهای مومن داشتند خودش را نشان داد و بدون شک ظرفیت مساجد ما بیش از این است و جای کار بیشتری داریم.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه که هر کاری که انجام دهیم به طور قطع نتیجه آن را با چند برابر دریافت خواهیم کرد، ادامه داد: مساجد و اهالی آن در شرایط سخت بیکاری و مشکلات معیشتی به فکر مردم باشند و با هر ابزار و ظرفیتی به میدان بیایند، تا جایی که تعالیم مکتب حضرت فاطمه (س) و شخصیت های خاصی مانند شهید سلیمانی ها به ما آموخت که برکت مسجد باید حتی به کسانی هم که دین ندارند، برسد.

امام جمعه قزوین یادآور شد: شهید سردار سلیمانی به سراغ ایزدی‌های عراق و مسیحیان سوریه رفت، چرا که اختلافات دینی و مذهبی ربطی به مشکلات معیشتی، بیماری، امنیت و آسایش ملت‌ها نداشته و وقتی آنها به مخاطره افتاده باشد باید به داد همه رسید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: بستر نگاه حکومت جهانی امام زمان (عج) این است که به همه اهل عالم توجه دارد و یکی از ویژگی‌های شهید سردار سلیمانی، شرح صدر بود که همه را در نظر می‌گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها