حق سفره پهلوانان پرداخت شد

تهران- ایرنا- پس از پیگیری‌های مستمر مسوولان فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، سرانجام اعتبار ویژه حق سفره پهلوانان دریافت و به حساب پهلوانان واریز شد.

به گزارش ایرنا، پیش از این در آیین ملی نکوداشت روز فرهنگ  پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در سال ۱۳۹۸ که در کتابخانه ملی ایران (نهاد ریاست جمهوری) برگزار شد، حکم حق سفره پهلوانان صاحب سه سال پی‌درپی بازوبند پهلوانی کشور اعطا شده بود.

اما با پیگیری‌های مستمر و مجدانه فدراسیون، سرانجام یکی از اهداف مهم و دیرین جامعه پهلوانی و این ورزش کهن و اصیل ایرانی از سال‌های بسیار دور توسط مسوولان و روسای اسبق فدراسیون ورزش‌های باستانی و کشتی پهلوانی پیگیری شد که بالاخره با درخواست مجتبی جوهری رییس فدراسیون و  دستور و حمایت‌های همه جانبه مقام عالی وزارت ورزش و جوانان این مهم محقق شد و بعد از این قرار است سه پهلوان کشور که بیش از سه بار متوالی موفق به دریافت بازوبند پهلوانی شده‌اند حق سفره مادام‌العمر دریافت کنند.

بر همین اساس صبح امروز(پنجشنبه) مجتبی جوهری از صدور چک ده ماهه سالجاری به عنوان حق سفره سیدمحمود میران (پهلوان سالهای ۱۳۷۳، ۱۳۷۴، ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶)، آرش مردانی (پهلوان سالهای ۱۳۸۸، ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰) و جابر صادق زاده (پهلوان سالهای ۱۳۹۱، ۱۳۹۴، ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷) که حائز دریافت حق سفره هستند، خبر داد.

پیش از این مقرر شده بود، به این سه پهلوان مادام العمر و در هر ماه ۳۵ ملیون ریال به هر پهلوان پرداخت شود که با پیگیری‌های این فدراسیون برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این مهم محقق شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار ورزش