استاندار: گفتمان فرهنگی مبتنی بر مکتب شهید سلیمانی در کرمان تولید شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: مرقد و زادگاه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این استان قرار دارد لذا در این راستا باید گفتمان فرهنگی مبتنی بر مکتب حاج قاسم تولید شود.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان افزود: گاهی دیدگاه خود را به عنوان گفتمان فرهنگی جامعه قلمداد می‌کنیم که جامعه آن را پس می زند لذا در این زمینه نیازمند اقدامی کارشناسی و اجرایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه تهدید هویتی نسل جدید یک مسئله فرهنگی است، اظهار داشت: چتر نظام اسلامی بر روی نسل ها گسترش یابد که در این زمینه گفتمان و رفتار سپهبد شهید سلیمانی بر وحدت، برادری و همگرایی تاکید دارد.

استاندار کرمان گفت: شورای فرهنگ عمومی یکی از نهادهای مهم محسوب می‌شود در این زمینه انسجام بخشی در فعالیت های فرهنگی در استان ها نداریم.

وی عنوان کرد: کارهای فرهنگی موازی شاید نوعی آشفتگی فرهنگی به‌وجود می‌آورد که باید راهبردی تدوین شود که تمامی دستگاه‌ها در مسیر تحقق یک راهبرد فعالیت کنند.

زینی‌وند افزود: بیانیه گام دوم انقلاب در واقع یک آسیب شناسی از ۴۰ سال گذشته، تبیین وضع موجود و یک راهبرد استراتژیک برای آینده نظام، انقلاب و ایران است که این بیانیه را باید تبیین کنیم و در زمینه تحقق آن راهکار ارائه شود.

وی ادامه داد: بهترین گفتمان ها و کلید واژه ها را مقام معظم رهبری تولید می کنند و باید روی این موارد کار کرد که این امر ما را از آشفتگی فرهنگی نجات می دهد.

استاندار کرمان با اشاره به سیاست های افزایش جمعیت کشور اضافه کرد: تشویق به ازدواج و فرزندآوری باید همراه با برنامه در زمینه تحصیل و آینده فرزندان باشد.

وی با تاکید بر اینکه تهدید جمعیتی به شدت جدی است، گفت: ۲ قشر در جامعه می توانند جمعیت انقلاب اسلامی را گسترش دهند که یک گروه اعتقادی و مذهبی هستند و عده ای نیازمند با تشویق و رفع نیازها فرزند می آورند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها