مزار شهدای مدافع حرم در نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گلباران شد

تهران- ایرنا- مزار مطهر شهدای محور مقاومت به مناسبت روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و فرماندهان و یاران محور مقاومت در گلزارهای مطهر شهدای مدافع حرم با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی گلباران شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه  در مراسم گلباران و عطرافشانی مزار شهدای مدافع حرم در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدای محور مقاومت در عرصه‌های گوناگون بعد از انقلاب اسلامی حضور داشتند و برای دفاع از انقلاب و اسلام از جان خود گذشتند.

وی با بیان اینکه رزمندگان فاطمیون، حیدریون و زینبیون و تمام رزمندگان محور مقاومت مشی و مسیر شهدا را زنده نگاه داشتند، گفت: تمام این عزیزان در محورهای مقاومت در کنار شهدا و امام شهدا حضور داشتند و با فدا کردن جان خود در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کردند.

سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با وجود همه مشکلات و سختی‌ها در حال پیشرفت است، افزود: این انقلاب با سکان داری مقام معظم رهبری مسیر تعالی را طی می‌کند و به واسطه حضور شهدا و ایثارگران در مسیر بالندگی قرار دارد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار دل‌ها دارای نبوغ نظامی و سیاسی خاصی بودند و به عنوان یک دیپلمات برجسته نه تنها در منطقه بلکه در سطح بین‌الملل با روحیه سلحشوری خود بسیار تأثیرگذار بودند.

سلیمانی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی مرد عمل و ایستادگی در عرصه‌های مختلف بود و به دلیل سادگی، صفا و اخلاصی که داشت و همچنین آرامشی که در چهره و نگاه ایشان بود در بین مردم و به ویژه جوان‌ها از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بود.
وی با اشاره به نزدیک شدن به چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ملت ایران با وجود توطئه‌های دشمنان و با سپری کردن سخت‌ترین شرایط و تحریم‌ها به واسطه ایثار و از خودگذشتی شهدا مسیر تعالی را طی می‌کند و باید از این جهت قدردان شهدا باشیم و در تحقق اهداف آن‌ها گام برداریم.

حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز در این مراسم با اشاره به ایثار و ازخودگذشتگی شهدا به ویژه شهدای محور مقاومت گفت: عشق به خدا و رسیدن به معبود الهی دلیلی است که شهدا با گذشتن از جان خود با خدایشان معامله کردند و برای همین نام شهید همیشه زنده و جاودانه است.

در پایان این مراسم با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم مزار این شهدا به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانشان عطرافشانی و گلباران شد.

گفتنی است این مراسم به صورت همزمان در جوار مزار شهدای مدافع حرم در گلزارهای مطهر شهدای سراسر کشور برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار جامعه