سفیر ایران در سوریه: عاملان ترور شهید سلیمانی محاکمه خواهند شد

تهران - ایرنا - سفیر کشورمان در سوریه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سپهبد « قاسم سلیمانی » تاکید کرد که کسانی که مرتکب جنایت ترور شهید سلیمانی شدند با پاسخگو باشند و آنها محاکمه خواهند شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المیادین،  «جواد ترک آبادی» امروز - پنجشنبه - در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» که در شهر «بوکمال» در مرز سوریه و عراق برگزار شد، افزود:  سوریه اولین خط خط دفاعی برای محور مقاومت است و شهید «قاسم سلیمانی» برای شکست دشمنان به اینجا آمد. 

وی افزود: قاسم سلیمانی به اینجا آمد و اطمینان داشت که ما قوی هستیم و با وحدت دشمنان را شکست خواهیم داد. 

سفیر ایران در دمشق اظهار داشت: شهید سلیمانی برای بازگشت صلح و آرامش به سوریه آمد و مدت طولانی در این منطقه برای بازگشت امنیت و خیر و برکت به همه مردم آن تلاش کرد و می گفت در مدتی که در اینجا بودم چیزی جز خوبی ، محبت و زندگی مسالمت آمیز از مردم آن ندیدم و از محبت مردم سوریه تشکر می کرد.    

وی اظهار داشت: قاسم سلیمانی ، فرزند مدرسه امام خمینی ( ره ) بود، مدرسه ای که مبارزه با ظلم و پایداری مقابل دشمنان اساس آن است و این مدرسه چیزهای زیادی را یاد می دهد. 

ترک آبادی افزود: در مدرسه امام خمینی ( ره) که شهید سلیمانی دانش آموز آن بود، عقب نشینی مقابل دشمنان جایی نداشت و خیر و برکت برای همه در این مدرسه شگفت انگیز  آموزش داده شد و شهید سلیمانی با استفاده از این تعالیم، برای حمایت از مظلوم مقابل ظالمان ایستاد و فداکاری کرد.          

همچنین «شیخ عبدالکریم الدندل» رئیس شورای عشایر فرات و الجزیره تاکید کرد که ترور شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» اراده محور مقاومت را نمی‌شکند و نشانه های افق پیروزی در عراق، سوریه، یمن و لبنان دیده می‌شود. 

 «طلال ناجی» دستیار دبیرکل جبهه مردمی آزادیبخش فلسطین نیز طی سخنانی گفت که "شهید سپهبد قاسم سلیمانی» مقاومت در برابر استکبار جهانی را شکل داد. 

وی افزود: سوریه برای این هدف قرار گرفت که از امتیاز دادن به اشغالگران آمریکایی و مصالحه در حقوق فلسطینیان خودداری کرد. 

دستیار دبیر کل جبهه مردمی آزادیبخش فلسطین اظهار داشت:  «بشار اسد»  رئیس جمهور سوریه از سازش و معامله کردن بر سر مقاومت فلسطین خودداری کرد و برنامه توسعه موشک‌ ها در حومه دمشق را هدایت کرد و برنامه هایش را به نوار غزه ارسال کرد. 

وی در حاشیه این مراسم به شبکه المیادین گفت که قدس برای شهید قاسم سلیمانی و همچنین تهران مورد توجه بود و او طی ۲ دهه از همه گروه‌های مقاومت فلسطین حمایت کرد. 

دستیار دبیر کل جبهه مردمی آزادیبخش فلسطین افزود: بشار اسد رئیس جمهور سوریه اسد همه گروه‌های مقاومت را در آغوش گرفت و درباره آن‌ها از دادن هرگونه امتیاز به آمریکاییها خودداری کرد. 

حضور گسترده عشایر و مردم سوریه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» در شهر «بوکمال» در مرز سوریه و عراق نشان داد که سوریه همچنان در خط اول دفاع از محور مقاومت قرار دارد. 

حضور سوری‌ها در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» که امروز در شهر بوکمال سوریه به حدی گسترده بود که حتی رسانه‌های مخالف نظام سوریه نتوانستند آن را انکار کنند.  

این رسانه‌ها نوشتند: هزاران نفر از مردم و عشایر شهر بوکمال در مرز سوریه و عراق در مراسم بزرگداشت شهیدان قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندیس شرکت کردند. 

دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه در این باره نوشت: امروز مراسمی به مناسبت بزرگداشت شهادت «قاسم سلیمانی»  در میدان «الفیحاء» در شهر «بوکمال»  برگزار شد. این میدان از روز گذشته برای برگزاری این مراسم آماده و تصاویری از شهید قاسم سلیمانی همراه با پرچم‌های ایران و سوریه در آن نصب شده بود. 

این دیده بان با اشاره به حضور گسترده مردم سوریه و فرماندهان و نیروهای نظامی سوریه و لشکرهای «ابوالفضل العباس» ،  «زینب» ،  «الشیخ» و «القری » در این مراسم افزود: چنین مراسم‌هایی در روزهای گذشته نیز در سایر شهرهای سوریه از جمله «المیادین» برگزار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان