دکترروحانی: احیای دریاچه ارومیه از اقدامات ارزنده دولت تدبیر وامید است

رئیس جمهور در آیین بهره برداری رسمی از ۲۵ پروژه وزارت نیرو در حوزه احداث سد و نیروگاه: احیای دریاچه ارومیه از اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید است/ ساخت ۵۷ سد، ۵۶ تصفیه‌خانه‌های آب، ۱۰۱ تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و ایجاد ۳۳۳ هزار هکتار شبکه آبیاری از اقدامات مهم دولت در حوزه آب و برق و فاضلاب است

امروز بسیار خوشحالم که در این افتتاح یک سد بسیار مهمی را در شمالغرب کشور افتتاح شد که این سد می‌تواند یک دریاچه سرنوشت‌ساز برای زندگی مردم را احیا کند و خوشحالم که خداوند توفیق داد به یکی از آرزوهای‌مان رسیدیم و آن احیای دریاچه ارومیه بود، انشاءالله به زودی به آن روز جشن احیای دریاچه ارومیه می‌رسیم.

۱۴، ۱۵ میلیون نفر در غرب کشور کشاورزی، سلامتی‌ و زندگی‌شان مرهون این دریاچه است و این نگین کبودی که، نگین سبزی که در این منطقه هست زندگی اینها را تضمین می‌کند و اگر نباشد نمی‌شود زندگی کرد و این کار بزرگی بود که به افتتاح رسید و سایر افتتاح‌های خوبی که انجام گرفت. بسیار خوشحالم روزی که دولت کار خود را آغاز کرد ۱۴۴ سد در این کشور داشتیم انشاءالله اگر خدا توفیق داد روزی که می‌خواهیم از این دولت خداحافظی کنیم ۲۰۱ سد به یادگار می‌گذاریم از ۱۴۴ به ۲۰۱ سد می‌رسیم، ۵۷ سد انشاءالله در این هشت سال به افتتاح می‌رسد که البته امروز چهل و هشتمی آن افتتاح شد و باید بقیه آن را هم تا پایان دولت ادامه دهیم.

در شبکه آبیاری دولت در طول این هشت سال ۳۳۳ هزار هکتار شبکه را ایجاد کرد، البته شبکه مرحله یک و دویی که مال وزارت نیرو و از شبکه آبیاری و زهکشی که یک رقم بسیار بزرگ در تاریخ ایران است. در تصفیه خانه آب شهری در این دولت به اندازه ۱۰۰ که آنجا ۵۷ سد انشاءالله به افتتاح می‌رسانیم. اینجا ۵۶ تصفیه‌خانه شهری انشاءالله تا پایان دولت به افتتاح می‌رسد. ۱۰۱ تصفیه‌خانه فاضلاب تا پایان دولت به ثمر می‌نشیند و بحمدالله می‌بینیم که یک حرکت بسیار خوبی برای زندگی مردم در آب و برق که زیربناست هم برای زندگی اصل است و هم برای زیربناست برای توسعه، صنعت، کشاورزی و خودکفایی و برای اینکه ملتی امنیت کامل داشته باشد در زندگی خود، بحمدالله در این راستا و در این مسیر قدم‌های بسیار مهم و خوبی برداشته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =