سرانه فضای آموزشی در بوکان پایین‌تر از میانگین آذربایجان‌غربی است

مهاباد- ایرنا- فرماندار بوکان گفت: سرانه فضای آموزشی در این شهرستان مناسب نبوده و پایین‌تر از میانگین شهرستان های مختلف آذربایجان‌غربی است.

"محمد امین‌زاده" روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش بوکان افزود: علاوه بر آن، بخشی از فضاهای آموزشی در این شهرستان فرسوده است.

وی با اشاره به وضعیت خوب تحصیلی دانش آموزان و جایگاه علمی آنان اضافه کرد: این دانش آموزان توانسته اند در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی  و دانشگاه فرهنگیان رتبه‌های برتر را در آذربایجان غربی کسب کنند.

فرماندار بوکان از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت بازدید از پروژه‌های نوسازی مدارس با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل نوسازی مدارس استان در آینده خبر داد و بیان کرد: چندین پروژه با پیشرفت فیزیکی بالا و در دست احداث وجود دارد که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، میانگین سرانه فضای آموزشی تا حدی بهبود پیدا می کند.

امین‌زاده از خیرین و سازمان های مردم نهاد شهرستان به عنوان ظرفیت‌های خوب یاد کرد و ادامه داد: با بسترسازی‌های لازم می‌توان از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد تا کمک حال حوزه آموزش شهرستان باشند.

سرپرست مدیر آموزش و پرورش بوکان نیز در این جلسه گفت: این شهرستان دارای ۴۳ هزار و ۱۵۹ نفر دانش‌آموز  است که هشت هزار و ۲۴  دانش‌آموز روستایی و ۳۵ هزار و ۱۳۵ دانش‌آموز دیگر در شهر بوکان تحصیل می‌کنند.

حسن خلیفه زاده ادامه داد: این دانش اموزان در  ۳۴۸ مدرسه  تحصیل می‌کند که ۲۱۴ مدرسه آن  روستایی و ۱۳۴ مدرسه دیگر شهری هستند.

وی در خصوص برگزاری آزمون استخدامی ادارات دولتی افزود: برای برگزای این آموزس ۱۲ خوزه امتحانی در نظر گرفته شده که با رعایت پروتکل های بهداشتی آموز در ورزوهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در آن برگزار می‌شود.

در پایان با اهدای لوح از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها